طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
کاهش 80 درصدی تعارضات خانوادگی با آموزش های صحیح پیش از ازدواج

کاهش 80 درصدی تعارضات خانوادگی با آموزش های صحیح پیش از ازدواج

کاهش 14 درصدی ازدواج در استان کهگیلویه و بویراحمد

کارگاه آموزش های پیش از ازدواج در کانون امام علی(ع) زاهدان برگزار شد.

صحیح, تعارضات, کاهش, درصدی تعارضات خانوادگی آموزش صحیح ازدواج

صحیح, تعارضات, کاهش, خانوادگی, آموزش

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگار جوان از زاهدان.،قائم مقام معاون دادگستری سیستان و بلوچستان گفت: باید زوجین آموزش های قبل از ازدواج را جدی بگیرند چرا که می توان با آموزش صحیح به زوجین، تا 80 درصد تعارضات خانوادگی را کاهش داد.

در افتتاحیه این کارگاه قائم مقام معاونت جلوگیری از وقوع جرم دادگستری سیستان و بلوچستان افزود: طلاق در جامعه یک بحران است که در برخی موارد علاوه بر هم زدن نظم خانواده موجب بروز آسیب های اجتماعی می شود.
رسول نامی با بیان اینکه طلاق در دین اسلام منفورترین حلال است، ادامه داد: طلاق یک بحران اجتماعی است که آسیب های بسیار بد و جبران ناپذیری به دنبال دارد.

وی با اشاره به اینکه آموزش پیش از ازدواج و انتقال مهارت های زندگی به جوانان نیاز اجتناب ناپذیر جامعه امروز است افزود: این امر در کاهش آمار طلاق در جامعه نقش موثری دارد هرچند که سیستان و بلوچستان به علت بافت قومیتی-مذهبی که دارد سهم کمتری از آمار بالای طلاق در کشور را دارا است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین طلاق های ثبت شده در گروه سنی مردان 25 تا 29 سال و در گروه سنی بانوان 20 تا 24 سال به ثبت رسیده ادامه داد: آموزش های قبل از ازدواج به زوج‎ها از راه های موثر در جلوگیری از این طلاق ها است.

افزایش 140 درصدی تعهد آموزش های فنی و حرفه ای در آران وبیدگل
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات