طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیدرگیری داخلی آل سعود و دستگیر چند شاهزاده

درگیری داخلی آل سعود و دستگیر چند شاهزاده

محکومیت مداخلات آل سعود دَر امور داخلی عراق اَز سوی وزارت خارجه این کشور

نقل از های رسانه ای حاکی است در پی تشدید زمزمه های مربوط به وخامت حال ملک سلمان شاه سعودی و به تبع آن درگیری های داخلی خاندان آل سعود، وزیردفاع این کشور دستور دستگیر تعدادی از شاهزاده های مخالف خود را داده است.


عربستان, محمد بن سلمان, آل سعود

خبرگزاری فارس: نقل از های رسانه ای حاکی است در پی تشدید زمزمه های مربوط به وخامت حال ملک سلمان شاه سعودی و به تبع آن درگیری های داخلی خاندان آل سعود، وزیردفاع این کشور دستور دستگیر تعدادی از شاهزاده های مخالف خود را داده است.

پایگاه اینترنتی نشریه فلسطینی «المنار » چاپ بیت المقدس، به نقل از منابع آگاه نقل از داد که مسئولان آمریکایی تأکید کرده اند اجازه نخواهند داد اختلافات در خاندان سلطنتی عربستان افزایش پیدا کند.

بر اساس نقل از های منتشر شده خاندان آل سعود با توجه به وخامت حال «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور که برخی گمانه ها در خصوص ابتلای او به آلزایمر نیز منتشر شده در خصوص آینده حکومت و پادشاهی این کشور اختلاف پیدا کرده اند.

به گفته منابع آگاه اعضای دربار عربستان ضمن اینکه «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولی عهد بی تجربه سعودی را مسئول گرفتاری این کشور در بحران جنگ یمن می دانند، با رسیدن قدرت به او بعد از پدرش مخالف اند.

این در حالی است که حتی اگر محمد بن سلمان از محبوبیتی در میان عموزاده های خود برخوردار بود، مسأله انتقال قدرت در عربستان که تا کنون از برادر به برادر منتقل شده بود به نسل سوم این خاندان، بسیار دشوار و پُر مخاطره خواهد بود.

منابع آگاه به المنار گفته اند با تشدید اعتراض ها علیه محمد بن سلمان، نهادهای امنیتی عربستان عملیات ویژه ای برای دستگیر و بازداشت شماری از اعضای خاندان پادشاهی را شروع کرده اند و شماری از مخالفان محمد بن سلمان دستگیر شده و شماری نیز تحت حصر خانگی قرار گرفته اند و شماری نیز از عربستان گریخته اند.

با این وجود نقل از ها حاکی است واشنگتن از این اقدامات محمد بن سلمان که به گفته آنها ثبات ریاض را برهم می زند، راضی نیست و تلاش می کند که میزان اختلافات موجود در خاندان آل سعود را کاهش دهد.

عکس اعتراض نمازگزاران مازندرانی به جنایات آل سعود
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات