طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیدریافت نخستین هواپیما از بوئینگ آمریکا تکذیب شد

دریافت نخستین هواپیما از بوئینگ آمریکا تکذیب شد

نخستین پرواز هواپیمای مسافربری آمریکا به کوبا

این هواپیما روز یکشنبه اولین پروازش را از تهران به اهواز انجام داد.


بوئینگ, هواپیما

عصر ایران: هواپیمایی نفت ایران (وابسته به کمپانی ملی نفت ایران) اعلام کرد اولین هواپیما را از کمپانی بوئینگ آمریکا تحویل گرفت.

به نقل از خبرگزاری نفت و انرژی (شانا)، براساس هماهنگی های هواپیمایی نفت با کمپانی بوئینگ، روز (یکشنبه، ٢٨ شهریورماه) یک فروند هواپیمای٧٣٧ این کمپانی را دریافت کرد.

نورالله رضایی نیارکی، مدیر عامل کمپانی هواپیمایی نفت ایران دراین باره به خبرنگار شانا گفت: با ورود یک فروند از چهار فروند هواپیمای بوئینگ خریداری شده ظرفیت ناوگان ایرلاین نفت به منظور جابجایی مسافران ٢٠ درصد افزایش یافت.

وی افزود: بعد از برجام و در ماه های گذشته، قراردادی با کمپانی بوئینگ برای خرید چهار فروند هواپیمای ٧٣٧ امضا شد و امروز یک فروند از هواپیماهای سفارش شده به کمپانی هواپیمایی نفت ایران تحویل شد.

رضایی نیارکی با بیان این که بعد از لغو تحریم ها این هواپیما اولین هواپیمایی است که وارد هواپیمایی نفت ایران می شود، تصریح کرد: با برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان امسال در زمان های مشخص و تدریجی سه فروند هواپیمای دیگر ٧٣٧ کمپانی بوئینگ به ناوگان هوایی نفت ایران اضافه خواهد شد.

این مقام مسئول اعلام کرد: با ورود این هواپیما توان حمل ١٥٠ مسافر افزایش یافته است و به این ترتیب جمع صندلی های هواپیمایی نفت به حدود ٩٠٠ صندلی رسید.

مدیرعامل کمپانی هواپیمایی نفت ایران از اولین پرواز این هواپیما در ساعت ١٧ روز یکشنبه ( ٢٨ شهریورماه) از مبدأ تهران به مقصد اهواز خبر داد و گفت: طبق برنامه تنظیم این هواپیما روزانه حدود هشت لگ در مسیرهای داخلی پرواز خواهد داشت.

به نقل از شانا، بوئینگ ۷۳۷، یک هواپیمای مسافربری ساخته کمپانی بوئینگ آمریکاست؛ بوئینگ ۷۳۷ هواپیمایی کارا و محبوب به شمار می آید و تاکنون بیش از هفت هزار سفارش ساخت آن به بوئینگ داده شده و بیش از پنج هزار فروند از این مدل ساخته و تحویل مشتریان شده است.

تکذیب

مدیرعامل هواپیمایی نفت:  هیچ هواپیمایی از بویینگ نخریدیم / یک فروند بویینگ ۷۳۷ اجاره کردیم

در حالی که خبرگزاری دولت از «از تحویل اولین هواپیما از کمپانی بوئینگ آمریکا» به کمپانی نفت خبر داد، مدیرعامل هواپیمایی نفت از «اجاره» یک فروند هواپیمای بویینگ برای این کمپانی خبر داد.

نورالله رضایی نیارکی در مصاحبه با خبرنگار گروه اقتصاد میزان، اظهار داشت کمپانی هواپیمایی نفت یک فروند هواپیمای بویینگ ۷۳۷ اجاره کرده است.

بر این اساس، این مقام مسئول خرید هواپیما از بویینگ را رد کرده است.

پیشتر خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) به نقل از وزارت نفت  از تحویل اولین هواپیما از کمپانی بوئینگ آمریکا خبر داده و اعلام کرده بود «این هواپیما با هماهنگی هواپیمایی نفت (وابسته به کمپانی نفت) با کمپانی بوئینگ به ناوگان ایرلاین نفت پیوست».

نخستین هواپیمای مسافربری آمریکا در کوبا به زمین نشست
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات