طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللدستور دستگیر 9 تاجر سرشناس دیگر در ترکیه صادر شد

دستور دستگیر 9 تاجر سرشناس دیگر در ترکیه صادر شد

دادستانی ترکیه دستور توقیف دارایی های 187 تاجر را صادر کرد

دادسرای استانبول دستور دستگیر 9 تاجر سرشناس از جمله یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان باقلوای ترکیه را صادر کرد.

تولید کنندگان باقلوا, فتح الله گولن, تاجر سرشناس, دستور دستگیر تاجر سرشناس ترکیه صادر

تولید کنندگان باقلوا, فتح الله گولن, تاجر سرشناس, بین الملل, دستو ربازداشت, دادسرای استانبول, ترکیه
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ملیت چاپ ترکیه ، دادسرای استانبول در چارچوب تحقیقات دادستانی ویژه مبارزه با تروریسم استانبول ، درباره ارتباط تجار و فعالان اقتصادی با گروه فتح الله گولن، دستور دستگیر این افراد را صادر کرد.

«نجات گل لو» از مالکان یکی از بزرگ ترین کمپانی های باقلوا در ترکیه که پیشتر نیز دستور بازداشت وی صادر و سبعد به دستور دادگاه آزاد شده بود ، و «رانا تزجان آچیک گُز» معاون رئیس کنفدراسیون صاحبان صنایع ترکیه نیز در میان افرادی هستند که دستور دستگیر آنان صادر شد.

بر اساس آخرین خبرها دو تن از این افراد بازداشت شده اند. نیروهای پلیس همچنان در جستجوی 7 تاجر دیگر از جمله نجات گل لو و تزجان آچیک گُز هستند.

دادگاه استانبول با درخواست دادستانی ویژه مبارزه با تروریسم برای دستگیر 29 تن دیگر از تجار مخالفت کرد.

دو هفته پیش نیز 27 تن از تجار و فعالان اقتصادی استانبول از جمله فاروق گل لو تاجر معروف و عمر فاروق کاوورماجی ( داماد شهردار استانبول ) نیز به اتهام عضویت در گروه مسلح تروریستی دستگیر و روانه زندان شدند.

دادستانی استانبول در چارچوب تحقیقات درباره گروه طرفداران فتح الله گولن پیشتر نیز دستور بازداشت 114 تن از جمله رضا نور مَرال رئیس کنفدراسیون صاحبان صنایع ترکیه را صادر کرده است اما این افراد تاکنون بازداشت نشده اند.

صدور دستور دستگیر ده ها تاجر ترکیه ای در استانبول
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات