طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیدفاع روسف از لولا داسیلوا

دفاع روسف از لولا داسیلوا

«لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا» محاکمه می شود

رییس جمهور سابق برزیل تنها چند هفته بعد از استیضاحش تحت پیگرد قرار دادن لوییز ایناسیو لولا دا سیلوا به اتهامات فساد را حمله دیگری به دموکراسی برزیل دانست.


دیلما روسف

خبرگزاری ایسنا: رییس جمهور سابق برزیل تنها چند هفته بعد از استیضاحش تحت پیگرد قرار دادن لوییز ایناسیو لولا دا سیلوا به اتهامات فساد را حمله دیگری به دموکراسی برزیل دانست.

حمایت دیلما روسف، رییس جمهور سابق برزیل از لوییز ایناسیو لولا دا سیلوا، رییس جمهور اسبق کشورش یک روز بعد از آن صورت گرفت که یکی از قضات فدرال در حکمی اعلام کرد که لولا دا سیلوا باید به خاطر اتهامات فساد و پولشویی محاکمه شود؛ حکمی که از بازگشت سیاسی یکی از نیروهای برتر باقیمانده جناح چپ آمریکای لاتین بر سر قدرت پیشگیری خواهد کرد.

محکوم شدن لولا دا سیلوا فرصت های وی را برای نامزد شدن مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال 2018 میلادی و بازگشت حزب چپ گرای کارگران به قدرت از بین می برد.

روسف گفت: برزیل زمان سختی را طی می کند روندی که در حال حاضر پیش گرفته شده نقض نظام مند قانون اساسی است. آنها نخست به من حمله کردند و در حال حاضر قصد حمله به لولا را دارند.

دادستان ها لولا دسیلوا را به گرفتن رشوه از یک کمپانی ساختمانی در ازای قراردادهایی با شرکت بزرگ نفتی پتروبراس متهم می کنند.

محققان اعلام کردند که شرکت OAS یک آپارتمان ساحلی در شرق گواروجا در استان سائوپائولو را برای سیلوا و همسرش خریداری و آن را طبق سلیقه شان تزیین و تجهیز کرده است.

این در حالی است که این سیاستمدار هرگونه اقدام اشتباه را رد کرده و می گوید من صاحب این واحد آپارتمانی نیستم و تنها از آن بازدید کردم.

سیلوا که از سال 2003 تا 2010 میلادی ریاست جمهوری برزیل را بر عهده داشت همچنان یکی از مدعیان محبوب برای ریاست جمهوری است که در نظرسنجی ژوئیه سال جاری میلادی برای انتخابات 2018 میلادی پیشتاز بود. این در حالی است که نام وی در رسوایی فساد ذکر شده بود.

روسف هرگز شخصا نامش در برنامه بازپرداخت کمپانی پتروبراس اعلام نشده اما بسیاری وی را به تلاش در حفاظت از سیلوا متهم کرده اند. بخش اعظم این فساد در جریان سیزده سال ریاست جمهوری سیلوا و روسف صورت گرفته است.

تحقیقات در خصوص میلیاردها دلار بازپرداخت کمپانی پتروبراس منجر به زندانی شدن چندین تاجر و سیاستمدار شده است.

متهم شدن داسیلوا به هدایت شبکه فساد در پرونده پتروپراس
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات