طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیدلفین ها بیش از دیگر انواع حیوانات کار گروهی انجام می دهند

دلفین ها بیش از دیگر انواع حیوانات کار گروهی انجام می دهند

صحنه باورنکردنی از کار گروهی بین حیوانات فیلم

دانشمندان آمریکایی دریافتند دلفین ها بیش از دیگر انواع حیوانات تمایل به انجام کارهای گروهی دارند.

دلفین, نهنگ, شکار, دلفین انواع حیوانات گروهی

دلفین, نهنگ, شکار, حیوانات, جانداران دریایی, شیر دریایی, کار گروهی

گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان - تا به حال فکر کرده اید که حیوانات چگونه کار گروهی انجام می دهند؟ دانشمندان می گویند صرف اینکه دو گونه مشابه از یک حیوان در کنار هم باشند به معنی آن نیست که کار گروهی انجام دهند.

مطالعات انجام شده روی میمون ها و شامپانزه ها ثابت کرد پستانداران بیش از دیگر انواع جانوران با یکدیگر کار گروهی و مشترک انجام می دهند. بابون ها هنگام انجام کار گروهی با لب های خود صدای خاص تولید می کنند و شیرهای دریایی در چنین شرایطی باله های خود را تکان می دهند.

ولی محققان در آخرین بررسی های خود متوجه شدند که دلفین ها بیش از دیگر انواع حیوانات در کارهای گروهی مشارکت دارند. دلفین ها معمولا برای شکار بیشترین همکاری را انجام می دهند. آنها برای به دام انداختن طعمه منطقه مورد نظر خود را محاصره می کنند و برای ترساندن ماهی ها دم خود را محکم به سطح آب می کوبند تا دیگر دلفین ها را نیز جمع کنند.

محققان دانشگاه میسیسیپی در یک مطالعه جدید برای اولین بار متوجه شدند که دلفین ها چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند تا کار گروهی را بهتر انجام دهند. برای انجام مطالعه جدید محققان آمریکایی در یک دریاچه کوچک شش گونه دلفینی که زیستگاه آنها اقیانوس اطلس بود را رها کردند که سه مورد از آنها مذکور و سه مورد دیگر مونث بودند.

در این آزمایش لوله های مجهز به حسگر که ماهی داخل آنها کار گذاشته شده بود، داخل دریاچه رها شد. این آزمایش 24 بار متوالی تکرار شد و در هر بار تصاویر ویدیویی و صدایی که دلفین ها تولید می کردند ضبط شد. کارشناسان در پایان دریافتند در 20 درصد موارد دو دلفین با یکدیگر همکاری کردند تا بتوانند این لوله ها را شکار کنند و ماهی های داخل آن را بیرون آورند.

خبرگزاری فارس

قیمت انواع خودرو وارداتی و داخلی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات