طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیعلت اصلی ابتلای زنان به سندروم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

علت اصلی ابتلای زنان به سندروم تخمدان پلی کیستیک چیست؟

ابتلای 80 هزار بیمار به کلیه پلی کیستیک در کشور

متخصص بیماری های غدد و داخلی با اشاره به علت اصلی ابتلای زنان به سندروم تخمدان پلی کیستیک گفت: زمانی که در چرخه تخمدان، غده هیپوفیز و یا داخل رحم مشکلی به وجود آید در این صورت فرد ممکن است دچار بیماری های تخمدان شود.

پلی کیستیک, رحم, بیماری تحمدان, علت اصلی ابتلای زنان سندروم تخمدان پلی کیستیک

پلی کیستیک, رحم, بیماری تحمدان, سندرم تخمدان
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛مهران زمان زاده در ارتباط با مشکلات و بیماری های تخمدان اظهار داشت: زمانی که در چرخه تخمدان، غده هیپوفیز و یا داخل رحم مشکلی به وجود آید در این صورت فرد ممکن است دچار بیماری های تخمدان شود.

وی با اشاره به مشکلاتی که سبب تداخل در چرخه کار تخمدان، رحم و غده هیپوفیز می شود، گفت: چاقی از علل زیاد این مسئله است چرا که چربی بدن افراد چاق می تواند باعث عمده شدن هورمون استروژن و هورمون های مردانه شود.

متخصص بیماری های غدد و داخلی افزود: دلیل های ژنتیکی، استرس روحی، مشکلات بیماری انسولین و دیابت، بیماری های تیروئیدی و مشکلات غده فوق کلیوی از دیگر مسائلی بوده که سبب تداخل در چرخه تخمدان، رحم و هپیوفیز می شود.

زمان زاده با اشاره به تأثیر تومورهای مغزی و بیماری عفونی و میکروبی لگن و رحم در ایجاد اختلال چرخه تخمدان، رحم و هپیوفیز گفت: برخی از داروها می توانند سبب عملکرد نادرست تخمدان شود و نخستین و مهم ترین نشانه ای که می توانیم بفهمیم فرد دچار مشکلات تخمدانی شده است نامنظم شدن شدید قاعدگی است.

وی ادامه داد: از شایع ترین مشکلات تخمدانی، تنبلی تخمدان (PCO) یا سندروم تخمدان پلی کیستیک است.

متخصص بیماری های غدد و داخلی خاطرنشان کرد: در کم کاری تیروئید تنبلی تخمدان یا PCO دیده می شود و روند درمان آن حداقل 6 ماه تا یک سال به طول می انجامد. همچنین اثرات درمان حدود یک سال پس از آغاز درمان مشخص می شود.

زمان زاده تأکید کرد: افراد چاق باید وزن خود را کاهش دهند چرا که کاهش وزن در درمان PCO یا سندروم تخمدان پلی کیستیک بسیار مؤثر است.

منبع:فارس

5 دلیل اصلی اختلاف زن وَ شوهرها
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات