طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیعلت رد درخواست امریکایی ها برای مذاکره توسط ایران

علت رد درخواست امریکایی ها برای مذاکره توسط ایران

سازمان همکاری هایِ شانگهای درخواست عضویت ایران را رد کَرد

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: نکته ای که مانع از گفت وگو با آمریکا شده است حمایت پنهان و آشکار آن ها از دولت ها و گروه هایی است که مستقیما موجب تقویت تروریسم می شوند.


آمریکا, شمخانی, ایران, مذاکرات

به نقل از حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی عصر امروز با حضور در جمع خانواده های شهدا و ایثارگران جنگ تحمیلی و به مناسبت سالروز شکست حصر آبادان یاد و خاطر مجاهدت های ۸ سال دفاع مقدس را گرامی داشت.


شمخانی افزود: بیش از ۳۵۰ روز مقاومت مردم آبادان، جنگی پیش از جنگ است که بایستی ابعاد متفاوت آن واکاوی و تحلیل شود چرا که این ایستادگی ارزشمند موجب ناکامی نقشه حمله صدام و عدم تحقق اهداف او و دشمنان ملت شد.


دریابان علی شمخانی با بیان اینکه برخی این سوال را مطرح می کنند که چرا بعد از خرمشهر جنگ ادامه یافت تصریح کرد: در صورت رهایی جنگ باید این سوال را امروز پاسخ می دادیم که چرا فرصت تجدید قوا به صدام برای تجهیز و حمله مجدد داده شد و تجربه حمله صدام بعد از قطعنامه ۵۹۸ و حمله به کویت نیز این مسئله را تایید می کند که هدف صدام استمرار جنگ برای دسترسی به دریا از طریق خوزستان و یا کویت بود.


وی با اشاره به استمرار دفاع بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در دوران جنگ تحمیلی تا کنون خاطر نشان کرد: خون شهدای انقلاب، جنگ تحمیلی و شهدای مدافع حرم به بارنشسته است و نتیجه آن در استحکام و ثبات داخل کشور، خطوط روشن و امیدوارکننده نسبت به آینده و الگوگیری و رغبت ملت های منطقه به انقلاب اسلامی قابل مشاهده است.


دریابان شمخانی با تشریح واقعیت های حاکم بر معادلات منطقه ای و جهانی از جمله حضور گسترده عناصر تروریست و تفکرات تروریست پرور گفت: خطاهای تاریخی غرب در بکارگیری ابزاری تروریسم و حمایت از تفکرات انحرافی برای مقابله با تفکر اسلام ناب و انقلابی و استانداردهای دوگانه در مقابله با تروریسم منجر به حالت مخاطره آمیز کنونی شده است.


وی علت درخواست های مکرر آمریکایی ها برای مذاکره با ایران در موضوع تحولات منطقه را احساس خطر آن ها مبنی بر شکست برنامه ها و محاسباتشان دانست و تاکید کرد: اما نکته ای که مانع از گفت وگو با آمریکا شده است حمایت پنهان و آشکار آن ها از دولت ها و گروه هایی است که مستقیما موجب تقویت تروریسم می شوند.


دبیر شورای عالی امنیت ملی با تاکید بر بی اعتمادی به آمریکا بر مبنای بدعهدی های مکرر، رویکردهای دوگانه و منافع متضاد آنها با انقلاب اسلامی افزود: مهمترین عامل قدرت ساز و امنیت ساز ما که موجب حفظ کشور از آسیب های گوناگون و توطئه های خارجی شده است درایت ولایت فقیه، بصیرت و فداکاری مردم و هوشیاری دستگاه های متفاوت نظامی و امنیتی در نظام اسلامی است.


عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام در ادامه با اشاره به لزوم همگرایی و هم افزایی ظرفیت های کشورهای اسلامی برای مقابله با تهدیدات اصلی دنیای اسلام خاطر نشان کرد: متاسفانه روابط پنهان و آشکار برخی کشورهای مرتجع با رژیم صهیونیستی، خیانت به آرمان فلسطین و منافع دنیا اسلام است و ملت های مسلمان حتما ادامه این رفتارها را تحمل نخواهند کرد.


شمخانی گفت: پارلمان ها و حاکمان کشورهای اسلامی به جای تصویب قوانین برای ایجاد محدودیت برای یکدیگر مثل پیشگیری از ورود حجاج کشورها برای کمپانی در مناسک حج و یا ایجاد ائتلاف برای برادرکشی و کشتار مسلمانان باید به فکر دفع تهدیدات واقعی آمریکا و رژیم صهیونیستی و نقشه های آن ها برای تجزیه کشورها و تفرقه افکنی باشند.


نماینده مقام معظم رهبری گفت: اکنون وظیفه ما حفظ روحیه ومدیریت جهادی و تقویت قابلیت های رفتار انقلابی همچون توکل فقط به خدا وإخلاص در عمل، ولایت مداری، دشمن شناسی واستکبارستیزی، سنگ تمام گذاشتن درکارها، بن بست شکنی، تواضع و ایثار، تولی وتبری بر محور حق، تقوای جمعی وسیاسی در کنار تقوای فردی است.


وی افزود: انقلابی بودن، ماندن، فکر کردن و عمل کردن از طریق واقع نگری در مسیر آرمان خواهی، احساس همیشه در سنگر بودن ، عدم افراط وتفریط ، بصیرت و رعایت بیت المال وحق الناس میسر است.
قتل هولناک زن جوان ایرانی توسط مرد افغان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات