طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیدیدار جان کری لاوروف بعد از یک بمباران

دیدار جان کری لاوروف بعد از یک بمباران

لاوروف برای دیدار با جان کری شرط تعیین کرد

منابع دیپلماتیک آمریکایی اعلام کردند که کری و لاوروف امروز (سه شنبه) درباره بحران سوریه دیدار خواهند کرد و حمله اخیر به کاروان امدادرسانی به حلب را بررسی خواهند کرد.


سوریه

خبرگزاری ایسنا: منابع دیپلماتیک آمریکایی اعلام کردند که کری و لاوروف امروز (سه شنبه) درباره بحران سوریه دیدار خواهند کرد و حمله اخیر به کاروان امدادرسانی به حلب را بررسی خواهند کرد.

اخیرا یک کاروان امدادرسانی به شهر حلب هدف حملات هوایی قرار گرفته که آمریکا روسیه را مسئول این حمله می داند و مدعی است که مسکو باعث توقف امدادرسانی به جنگزدگان سوری شده است.

یک مسئول بلندمرتبه در وزارت خارجه آمریکا گفته است که جان کری، وزیر خارجه آمریکا و سرگئی لاوروف، همتای روس  او در حاشیه نشست مجمع عمومی صبح امروز به وقت نیویورک دیدار خواهند کرد.

آمریکا رسما از دولت مسکو خواسته است تا آنچه را که نقض برنامه ریزی شده حقوق غیرنظامیان در سوریه و تعدی به آنها خوانده است را متوقف کنند.

یک مسئول کاخ سفید نیز گفت: نشستی ویژه شامگاه دوشنبه میان مسئولان آمریکایی و همپیمانان آنها در نیویورک برگزار شده که پیرامون توافق اخیر آمریکا و روسیه درباره سوریه بوده است.

با وجود توافق آمریکا و روسیه برای آتش بسی محدود در سوریه علاوه بر نقض این آتش بس توسط گروه های شبه نظامی آمریکا نیز به بمباران مواضع دولتی سوریه پرداخت و حال پنتاگون مدعی است روسیه دست به بمباران کاروان امدادرسان سازمان ملل زده است. اقداماتی که عملا نقض آشکار توافقنامه و بی ثمر کردن آن از سوی تمام طرف های مرتبط محسوب می شود.

کری برای دیدار با لاوروف به ژنو سفر می کند
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات