طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیدیدار خانواده زندانیان غربی در ایران با روحانی

دیدار خانواده زندانیان غربی در ایران با روحانی

دیدار ایرانیان مقیم باکو با روحانی

خانواده های زندانیان غربی در ایران، در سازمان ملل به سراغ حسن روحانی رفتند.


مجمع عمومی سازمان ملل متحد

خبرگزاری فارس: یک روزنامه آمریکایی نقل از کرد که خانواده های زندانیان غربی که در ایران به اتهام جاسوسی دستگیر شده اند، در حال لابی کردن با رئیس جمهوری ایران در مجمع عمومی سازمان ملل هستند تا آزادی این زندانیان را تضمین کنند.

روزنامه آمریکایی «واشنگتن پست» در نقل ازی نوشت که خویشاوندان زندانیان غربی در تهران، در تلاش هستند تا با «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل ملاقات و لابی کنند و خواستار آزادی آنها شوند.

طبق این نقل از، خانواده یکی از زندانیان برای سومین بار است که از لندن به مجمع عمومی سازمان ملل رفته تا خواستار آزادی «کمال فروغی» شود.

کامران فروغی دو سال پیش نامه ای را به هیأت ایران داد و خواستار آزادی پدرش یعنی کمال فروغی از زندان شد.

این در حالی است که کمال فروغی، در سال 2011 بازداشت و بعد از احراز جرم در دادگاه به جاسوسی به تحمل هفت سال زندان محکوم شد.

فروغی که در دهه 1970 به انگلیس رفته، گذرنامه ایرانی دارد. وی در زمان دستگیری، در تهران برای کمپانی نفت «پتروناس» مالزی کار می کرده است.   

سال گذشته نیز کامران فروغی موفق شد در ضیافت شام «حسن روحانی» رئیس جمهوری ایران حاضر شود و از او تقاضا کرد که به آزادی پدرش از زندان کمک کند.

طبق این نقل از، گروه دیگری از خانواده های زندانیان غربی که در ایران بازداشت شده اند نیز در حال لابی کردن در رئیس جمهوری ایران هستند تا برای آزادی خانواده هایشان اقداماتی را انجام دهد.

سال گذشته نیز، دیوید کامرون، نخست وزیر سابق انگلیس در نامه ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، خواستار آزادی فروغی شده بود.

طبق این نقل از، سال گذشته، چهار زندانی دو تابعیتی به نام های جیسون رضاییان ، سعید عابدینی (کشیش ایرانی) امیر میرزایی حکمتی و نصرت الله خسروی رودسری که به اتهام مسایل امنیتی در حبس بودند، از زندان آزاد شدند.

پوتین در آستانه دیدار با روحانی، دو زندانی ایرانی را عفو کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات