طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللدیدار عبادی با مقامات کشورهای متفاوت و تاکید بر ادامه مبارزه با تروریسم

دیدار عبادی با مقامات کشورهای متفاوت و تاکید بر ادامه مبارزه با تروریسم

تاکید افغانستان و تاجیکستان بر مبارزه منطقه‎ای با تروریسم و قاچاق موادمخدر

نخست وزیر عراق در نیویورک با سران برخی از کشورهای دنیا دیدار کرد.

نخست وزیر امارات, دیدار و گفتگو, رئیس جمهور فنلاند, دیدار عبادی مقامات کشورهای تاکید ادامه مبارزه تروریسم

نخست وزیر امارات, دیدار و گفتگو, رئیس جمهور فنلاند, صدر اعطم اتریش, نخست وزیر عراق, پادشاه اردن, نخست وزیر ایتالیا, حیدر عبادی, فرانسوا اولاند, نشست مجمع عمومی سازمان ملل, بین الملل, عراق
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از السومریه نیوز، حیدر عبادی، نخست وزیر عراق، در دیدار روز گذشته خود در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با فرانسوا اولاند، رئیس جمهور فرانسه، اعلام کرد: عراق در حال عبور از چالش های بزرگی است.


اولاند در این دیدار بر حمایت کشورش از عراق برای مبارزه علیه تروریسم تاکید کرد و افزود: فرانسه آماده ارائه هرگونه کمک به عراق است.


وی گفت: امور جاری عراق در مسیر درست و مطئنی در حال اجرا است و ما خواهان حفظ حاکمیت و ثبات و مداخله نکردن در امور داخلی این کشور هستیم.


حیدر عبادی نیز در این دیدار بر ضرورت حمایت بین المللی از عراق در عرصه مبارزه با تروریست های داعش تاکید کرد.


وی افزود: با وجود اینکه تروریست های داعش به دنبال تفرقه افکنی میان اهالی نقاط آزاد شده هستند؛ اما نیروهای عراقی برای برقراری سازش اجتماعی و ثبات در این نقاط تلاش بسیاری می کنند.


ساولی نینیستو، رئیس جمهور فنلاند نیز در دیدار با حیدر عبادی بر حمایت این کشور از عراق تاکید کرد و افزایش یافتن همکاری های اطلاعاتی میان دو کشور را خواستار شد.


نخست وزیر عراق همچنین در حاشیه نشست سازمان ملل با کریستین کرن، صدراعظم اتریش، دیدار کرد و درخصوص روابط دو جانبه و مبارزه با گروه تروریستی داعش بحث و تبادل نظر کردند.


عبادی دردیدار با عبدالله بن زاید آل نهیان همتای اماراتی خود بر ضرورت افزایش همکاری ها میان دو کشور تاکید کرد.


در این دیدار دو طرف در خصوص اوضاع منطقه و خطر تروریست های داعش در منطقه و پیروزی های به دست آمده از سوی نیروهای عراقی مصاحبه کردند.


عبدالله بن حسین، پادشاه اردن نیز در دیدار با حیدر عبادی بر ضرورت افزایش تلاش های موجود برای مقابله با تروریسم تاکید کرد.


وی اعلام کرد کشورش بعد از کسب پیروزی های متعدد نیروهای عراقی در مقابل تروریست های داعش از این کشور حمایت می کند.


به نقل از بیانیه صادر شده از سوی دفتر حیدر عبادی، وی در دیدار با جان کی، نخست وزیر نیوزلند، در خصوص اهمیت آموزش نظامی نیروهای عراقی در مسیر مبارزه با تروریست های داعش تاکید کرد.


ماتئو رنتسی، نخست وزیر ایتالیا، نیز در دیدار با حیدر عبادی در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک بر حمایت کشورش از عراق و آموزش نیروهای عراقی تاکید کرد.


دو طرف در این دیدار درخصوص آمادگی های موجود برای اجرای عملیات آزادسازی موصل در مرکز استان نینوا بحث و تبادل نظر کردند.


هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل روز گذشته در نیویورک و با حضور 193 کشور شروع به کار کرد.
اردوغان بر ادامه مبارزه با تشکیلات گولن تاکید کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات