طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیرئیس جمهور قرقیزستان زمین گیر شد

رئیس جمهور قرقیزستان زمین گیر شد

گروگانگیران سلاح هایشان را زمین بگذارند | رئیس جمهور ارمنستان

ئیس جمهوری قرقیزستان در مسیر سفر به نیویورک برای کمپانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به علت ناراحتی قلبی در استانبول توقف کرد و سفرش به نیویورک لغو شد.

خبرگزاری ایسنا: رئیس جمهوری قرقیزستان در مسیر سفر به نیویورک برای کمپانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل به علت ناراحتی قلبی در استانبول توقف کرد و سفرش به نیویورک لغو شد.

دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان در بیانیه ای اعلام کرد: آلمازبک آتامبایف، رئیس جمهوری قرقیزستان در جریان سفر از بیشکک به نیویورک دچار درد ناگهانی قفسه سینه شد و در پروازش به صورت اضطراری در فرودگاه آتاتورک استانبول به زمین نشست.

در ادامه این بیانیه آمده است: بعد از معاینات اولیه در این فرودگاه پزشکان از او خواستند تا معاینات جدی تر و جامع تری را انجام دهد. براساس نتیجه گیری های اولیه پزشکان آتامبایف دچار عارضه قلبی شده است.

دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان در ادامه گفت: احتمالا آتامبایف مدتی را تحت مراقبت پزشکی سپری خواهد کرد.

در همین حال دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان در بیانیه ای مجزا اعلام کرد: به خاطر بیماری و درمان غیاب وی از پست ریاست جمهوری تا اول اکتبر 10 مهر ادامه خواهد داشت. در غیاب آتامبایف، ارلان عبدیلدایف، وزیر امور خارجه قرقیزستان رهبری هیات این کشور را بر عهده خواهد داشت و در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک کمپانی خواهد کرد.

در همین حال سخنگوی آتامبایف گفت: او در هتلی در استانبول اقامت دارد و هیچ برنامه ای برای رفتن به بیمارستان ندارد.

علاوه بر این، فرید نیازوف، رئیس دفتر آتامبایف نیز به خبرگزاری رویترز گفت: من روز سه شنبه در تماسی تلفنی با رئیس جمهور صحبت کردم و می توانم بگویم که حالت ایشان رضایت بخش است. آتامبایف در ترکیه تحت درمان کامل قرار می گیرد.

آتامبایف 60 ساله در 17 سپتامبر سال جاری میلادی شصتمین سالروز تولد خود را جشن گرفت که در آن رهبران کشورهای مستقل مشترک المنافع کمپانی داشتند. نگرانی ها درباره سلامت جسمانی رئیس جمهوری قرقیزستان کمتر از یک ماه بعد از آن اعلام شده که اسلام کریم اف، رئیس جمهور ازبکستان در سن 78 سالگی بر اثر سکته جان باخت.

تظاهرات حامیان گروگان گیران برای استعفای رئیس جمهوری ارمنستان فیلم
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات