طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیتصویر این رادیو احساسات را درک می کند

تصویر این رادیو احساسات را درک می کند

احساسات کودک خود را درک کنید

محققان آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه موسسه فناوری ماساچوست(MIT) دستگاهی ساخته اند که می تواند با استفاده از سیگنال های وای فای، احساسات شما را تشخیص بدهد.

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، محققان آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه موسسه فناوری ماساچوست(MIT) دستگاهی ساخته اند که می تواند با استفاده از سیگنال های وای فای، احساسات شما را تشخیص بدهد.

این دستگاه که ای کیو-رادیو (نام دارد (EQ-Radio برای تشخیص احساس شادی و غم کاربر، بر روی بدن وی سیگنال های رادیویی منتشر می کند و نیازی به اتصال به آن با سیم و چسب الکتروکادیوگرافی نیست.

این "رادیو" دارای الگوریتم هایی است که می توانند ضربان قلب شما را از سیگنال های منتصویر شده از بدن استخراج کنند. سبعد هر ضربان مورد بررسی قرار گرفته و با سنجش های قبلی مقایسه می شود.

به گفته سازندگان، دقت این دستگاه در کنار سوابق سنجشی قبلی، 87 درصد بوده اما بدون آن ها، 70 درصد است.

این دستگاه می تواند دروغ سنج ایده آلی برای افرادی باشد که سعی در پنهان کردن احساسات خود دارند. کمپانی های فیلم سازی نیز می توانند از آن در زمان آزمایش نمایش فیلم برای دستیابی به درک عمیق تر از تاثیرگذاری آن بر مردم استفاده کنند. همچنین خانه های مرتبط به اینترنت نیز می توانند از آن برای تنظیم نور، گرما و سایر دستگاهها بر اساس احوال صاحبان خانه بهره ببرند.

از مهمترین کاربردهای این دستگاه می توان به استفاده از آن توسط پزشکان به عنوان روشی غیرتهاجمی به منظور نظارت غیرمستقیم بر مبتلایان به افسردگی، تنش و سایر بیماری ها اشاره کرد.

رادیو, وای فای, علوم رایانه, رادیو احساسات درک کندعکس

رادیو, وای فای, علوم رایانه, کشف جدید, محققان, درک احساسات, هوش مصنوعی, اختراع دستگاه

منبع: ایسنا

ابراز احساسات جذاب گزارشگر رادیو هنگام گزارش کشتی حسن یزدانی فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات