طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیحق راننده تاکسی، خوردن ندارد | رانندگان

حق راننده تاکسی، خوردن ندارد | رانندگان

کمیته انضباطی رای دهد ، مسلمان حق بازی ندارد!

بیش از شش ماه از تخلف حداقل ٩ میلیاردی یک کمپانی تعاونی که با واسطه و معرفی سازمان تاکسی رانی، حق بیمه رانندگان تاکسی را پرداخت می کرد و روزهای متعدد تجمع رانندگان تاکسی در مقابل این تعاونی می گذرد.


نرخ کرایه تاکسی روزنامه شرق: بیش از شش ماه از تخلف حداقل ٩ میلیاردی یک کمپانی تعاونی که با واسطه و معرفی سازمان تاکسی رانی، حق بیمه رانندگان تاکسی را پرداخت می کرد و روزهای متعدد تجمع رانندگان تاکسی در مقابل این تعاونی می گذرد.

چندین هزار راننده تاکسی که در این مدت برای حقشان تجمع و اعتراض کردند بالاخره پس از چند ماه دیدند کسی به کسی نیست و دراین میان حق و حقوق آنها بود که بال درآورد و رفت و اگر در پرداخت این چند ماه تأخیر، بیش از این دست روی دست بگذارند، جریمه بیشتری را باید پرداخت کنند. این گونه بود که سه ماه حق بیمه پرداخت شده همراه با جریمه و کارمزدش را دوباره پرداخت کردند. اما اینکه رانندگان تاکسی پول حق بیمه خودشان را برای دومین بار پرداخت کنند و دیگر اعتراضی نباشد یعنی همه چیز حل شده و نباید پاسخ گویی باشد؟

واقعیت این است که در این مدت و بعد از خوابیدن صدای اعتراض رانندگان تاکسی دیگر هیچ مسئولی در هیچ موقعیتی درباره این حق و حقوق بربادرفته و خورده شده حرفی نزد و مشخص نشد که آن کمپانی تعاونی که نه وزارت تعاون و نه تاکسی رانی تخلفش را گردن نگرفتند، چه سرنوشتی داشت و آن حدود ٩ میلیارد تومان پول ٢٧ هزار راننده تاکسی چه شد؟ این کمپانی تعاونی ازجمله تعاونی های خصوصی بود که مشتریانش رانندگان تاکسی بودند که از سوی سازمان تاکسی رانی معرفی می شدند، اما در ساختار و شکل اداری خود به عنوان یک تعاونی طرف حساب سازمان تأمین اجتماعی بوده است.

 رانندگان تاکسی مبالغ بیمه ای خود را در ماه مورد نظر یا چندماه جلوتر به این کمپانی پرداخت می کردند. طبق گفته رانندگان متضرر، از آبان ٩٤ در روند پرداخت حق بیمه ها اختلال و عقب و جلو وجود داشته و در نهایت پرداخت ها قطع می شود، اما در ادامه با اعلام سازمان تأمین اجتماعی در پرداخت نکردن حق بیمه و پیام هایی که برای دیرکردها ارسال می شد، رانندگان متوجه این وقفه بودار می شوند. مبلغ بیمه رانندگان تاکسی که قرار بود حق بیمه آنها از این کمپانی پرداخت شود، حدود ٩ میلیارد تومان است.

در ادامه این ماجرا که به چندین هفته تجمع مقابل این کمپانی تعاونی انجامید، سازمان تاکسی رانی اعلام کرد که این موضوع هیچ ارتباطی به این کمپانی ندارد و این کمپانی فقط نام کمپانی تعاونی تاکسی رانان را یدک می کشیده است. تاکسی رانی نه قبل از این ماجراها، بلکه بعد از بروز تخلف اعلام کرد که از همان سال گذشته (زمانی که تخلف در حال وقوع بود) شهرداری تهران در مکاتبات گسترده با وزارت تعاون نسبت به استفاده از نام تاکسی رانی و شباهت آرم این کمپانی تعاونی با سازمان تاکسی رانی مراتب اعتراض خود را اعلام کرده است.

 تاکسی رانی تأکید دارد که این کمپانی تعاونی از چند سال پیش مجوز فعالیت خود را از وزارت تعاون دریافت می کند و در حوزه های غیرتاکسی رانی هم سرمایه گذاری می کند، اما ماجرا این است که رانندگان تاکسی می گویند از سوی سازمان تاکسی رانی به این کمپانی معرفی شده اند. اما محمدحسن زدا، معاون فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی، فروردین ماه؛ یعنی همان روزهای ابتدایی خبری شدن این ماجرا اعلام کرد که سازمان تأمین اجتماعی برای پیشگیری از تضییع حقوق رانندگان و تداوم خدمت رسانی به این عزیزان، اقدامات لازم را به عمل آورده است.

وی اعلام کرد که کمپانی تعاونی تاکسی رانی تهران، قرار بوده به عنوان کارگزار و واسط با اخذ حق بیمه، سهم بیمه شده و جمع آوری حق بیمه های رانندگان تحت عضویت خود، نسبت به تنظیم و ارسال فهرست و پرداخت حق بیمه ماهانه سهم بیمه شده رانندگان مزبور در مهلت مقرر قانونی ماده ٣٩ قانون تأمین اجتماعی و حداکثر تا بیستم ماه پس به سازمان تأمین اجتماعی اقدام کند، اما متأسفانه در ماه های گذشته کمپانی تعاونی متعلق به سازمان تاکسی رانی تهران با سوءاستفاده از موقعیت و باوجود دریافت حق بیمه مربوط به ماه های دی، بهمن و اسفند ٩٤ از رانندگان از ارسال فهرست و پرداخت حق بیمه به سازمان تأمین اجتماعی خودداری کرده بود و این موضوع باعث بلاتکلیفی رانندگان در تداوم بیمه ای و همچنین تمدیدنشدن اعتبار دفترچه درمانی آنان شد. زدا قول داد که سازمان تأمین اجتماعی در درجه اول و در حداقل زمان ممکن نسبت به اصلاح سیستم مربوطه اقدام کند به نحوی که رانندگان برای پرداخت حق بیمه و استفاده از خدمات تأمین اجتماعی مستقیما به واحدهای اجرائی این سازمان مراجعه کنند تا از تداوم سوءاستفاده کمپانی تعاونی تاکسی رانی تهران پیشگیری به عمل آید.

درواقع با این تخلف ٩ میلیاردی و ازدست رفتن حق بیمه ٢٧ هزار راننده تاکسی که باوجود قول زدا، جز یک ماه آن، مابقی برنگشت، این مجموعه بزرگ اجتماعی و اقتصادی متوجه حجم و دامنه تخلف کمپانی های تعاونی شد و در نهایت سیستم را اصلاح کردند تا دیگر چنین تخلفی واقع نشود و از این به پس رانندگان تاکسی حق بیمه خود را مستقیما از طریق واحدهای اجرائی این سازمان واریز کنند. در میانه اعتراضاتی که از سوی رانندگان تاکسی رخ داد، چند عضو شورا هم اعتراضشان را اعلام کردند و ابوالفضل قناعتی، عضو کمیسیون حمل ونقل شورای شهر تهران که درگیر این ماجرا بود، گفت که این کمپانی تعاونی سابقه ٥٠ ساله داشته و این اقدامش عجیب است.

 وی آن زمان اعلام کرد که ایراد اصلی کار به مشکلات هیأت مدیره این کمپانی برمی گردد و موضوع خرید یک زمین با پول حق بیمه رانندگان صحت دارد، اما کل مسئله این نیست. قناعتی دراین باره به برنامه دولت در قطع پرداخت سهم حق بیمه رانندگان تاکسی اشاره کرد و گفت که این کمپانی بعد از قطع این سهم حق بیمه ٥٠درصدی نتوانسته از بعد این پرداخت ها برآید و چون با خرید این زمین هم زمان بوده، نتوانسته اند حق بیمه ها را پرداخت کنند. قناعتی درعین حال تأکید دارد که این کمپانی مقصر بوده و درعین حال سازمان تاکسی رانی شهرداری تهران نباید منفعل عمل می کرد و باید به هرحال روی روال کار این کمپانی ها که امورات رانندگان تاکسی را برعهده دارند، نظارت می کرد تا به نام تاکسی رانی هر کاری را انجام ندهند.

 الآن چندین ماه است که وقتی سر صحبت را با یک راننده تاکسی باز می کنی، دست روی در و دل طول و درازش نگذاری و به این ماجرا اشاره نکند و نگوید که «وسط همه بخوربخورها فقط حق راننده تاکسی ها را نخورده بودند که خوردند». بسیاری از این رانندگان تاکسی در همین روزها بابت افزایش نرخ بیمه خود اعتراض داشتند و وقتی درباره این موضوع سؤال می کنم، می گویند: «آن قدر همه شرایط اجباری است که نمی توانیم مقابله کنیم؛ هرروز یک جور از ما و حق و حقوق مان کم می شود، اما فرصت و امکان اعتراض نداریم.

مگر همین چند ماه قبل، چند ماه حق بیمه را نخوردند و کسی هم نگفت چه شد و کجا رفتند؟ یک راننده تاکسی دستش به کجا بند است؟ اما من می گویم حق راننده تاکسی که هزار تومان، هزار تومان از کف خیابان روزی درمی آورد، خوردن ندارد». به هرروی با همه پیگیری ها و حرف ها و قول هایی که در این حدود شش ماه انجام شده، واقعه اصلی رخ داده و حق ٢٧ هزار راننده تاکسی به عنوان یکی از اقشار زحمت کش و کم درآمد و پردردسر خورده شده و هیچ احتمالی برای برگشت این ٩ میلیارد نیست.

نصب شناسنامه رانندگان بر روی تاکسی ها
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات