طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللرای گیری سنای آمریکا درباره توقف فروش تجهیزات نظامی به عربستان

رای گیری سنای آمریکا درباره توقف فروش تجهیزات نظامی به عربستان

موافقت آمریکا با فروش بیش از یک میلیارد دلار ادوات نظامی به عربستان

مجلس سنای آمریکا فردا درباره پیش نویس قانونی رای گیری می کند که به موجب آن، فروش تجهیزات نظامی به عربستان سعودی متوقف خواهد شد.

یمن, سنای آمریکا, رای گیری, رای گیری سنای آمریکا توقف فروش تجهیزات نظامی عربستان

یمن, سنای آمریکا, رای گیری, تجهیزات نظامی, عربستان, بین الملل, پیش نویس قانون, توقف فروش سلاح
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نقل از النشره، برخی نمایندگان در مجلس سنای آمریکا اعلام کردند این مجلس، روز چهارشنبه درباره پیش نویس قانونی که منع فروش تجهیزات نظامی به ارزش 1.15 میلیارد دلار به عربستان سعودی را هدف قرار داده است، رای گیری خواهد کرد.

پیش نویس این قانون، دو هفته پیش در پی نگرانی ها در خصوص استفاده از تجهیزات نظامی آمریکا در جنگ علیه یمن، به سنا ارائه شد.

وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) هفتم آگوست گذشته اعلام کرد این وزارتخانه با فروش احتمالی بیش از 130 فروند تانک «آبرامز» و 20 دستگاه خودروی زرهی و دیگر تجهیزات نظامی موافقت کرده است.

در حالی که، دو هفته پیش چهار عضو مجلس سنای آمریکا، پیش نویس قطعنامه ای را برای توقف فروش تانک های آبرامز و دیگر تجهیزات نظامی آمریکا به ارزش یک میلیارد و 150 میلیون دلار به عربستان سعودی، ارائه کردند. این اقدام یکی از جدیدترین نشانه ها در خصوص مخالفت شدید با این قرارداد از طرف برخی قانونگذاران آمریکایی به شمار می رود.

«راند پل» و «مایک لی» دو عضو جمهوری خواه و «کریس مرفی» و «ال فرانکن» دو عضو دموکرات مجلس سنا این پیش نویس را ارائه کرده اند.

طبق یک نقل از جدید، دولت «باراک اوباما» در دوران هشت ساله ریاست جمهوری خود بیشترین مبلغ فروش تسلیحات در تمامی دوران ائتلاف 71 ساله ریاض-واشینگتن که معادل 115 میلیارد دلار می باشد را به عربستان سعودی پیشنهاد داده است.

فروش تسلیحات واشینگتن به ریاض اخیراً مورد انتقادات شدید گروه های حقوق بشر و برخی از اعضای کنگره قرار گرفته است زیرا حملات هوایی ائتلاف سعودی به یمن به کشته شدن صدها غیرنظامی منجر شده است.

آمریکا فروش تجهیزات نظامی به ارزش ۶۰ میلیون دلار به افغانستان را تایید کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات