طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیرایزنی ظریف و جان کری در نیویورک

رایزنی ظریف و جان کری در نیویورک

دیدار و رایزنی ظریف و کری در نیویورک

وزرای خارجه ایران و آمریکا در حاشیه هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک دیدار کردند.


ظریف, جان کری

خبرگزاری فارس: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با جان کری وزیر خارجه آمریکا دیدار و رایزنی کرد.

قرار است بعد از این دیدار وزرای خارجه ایران و 5+1 بر سر میز مذاکره نشسته و روند اجرای برجام را بررسی کنند.

وزرای خارجه ایران و آمریکا از روز اجرای برجام تاکنون چند بار با یکدیگر دیدار داشته اند، نخستین دیدار در اول بهمن 1394 در حاشیه مجمع جهانی اقتصاد (داووس) در کشور سوئیس صورت گرفت و بعد از آن نیز در 15 بهمن 1394 در حاشیه کنفرانس حمایت از سوریه در لندن دیدار و در خصوص روند اجرای برجام مصاحبه کردند و کری در این دیدار به ظریف اطمینان داد محدودیتی برای تعاملات مآغاز تجاری میان بانک ها وجود ندارد.

سومین دیدار پسابرجامی وزرای خارجه ایران و آمریکا 24 بهمن 1394 در حاشیه نشست تماس سوریه در مونیخ آلمان بود. همچنین 31 فروردین ماه ظریف در راس هیاتی برای کمپانی در مراسم امضای موافقت نامه تغییرات آب و هوایی راهی نیویورک شد و در حاشیه این مراسم با همتای آمریکایی خود دیدار و روند اجرای برجام را پیگیری کرد و این چهارمین دیدار پسابرجامی وزرای خارجه ایران و آمریکا بود.

پنجمین دیدار 28 اردیبهشت در حاشیه نشست گروه موسوم به حامیان سوریه (گروه تماس) در وین بود و وزرای خارجه ایران و آمریکا در خصوص روند اجرای برجام به ویژه موانع موجود در حوزه بانکی به مصاحبه پرداختند.

دیدار در حاشیه اجلاس اسلو فروم در نروژ در 25 خرداد ماه ششمین دیدار ظریف و کری پس از اجرای برجام و برای پیگیری اجرای توافق هسته ای ایران و 1+5 بود.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته با فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز دیداری دوجانبه داشت و طرفین در این دیدار در خصوص توافق هسته ای، اوضاع سوریه و مباحث دوجانبه بحث و رایزنی کردند.

همچنین روز گذشته پنجمین کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان وزرای خارجه ایران و 1+5 با سرپرستی هلگا اشمیت معاون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد و سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت خارجه و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام و مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت خارجه به عنوان نمایندگان ایران در این نشست حضور داشتند.

دیدار جان کری با ولیعهد عربستان در نیویورک
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات