طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
رتبه اول کشور باپوشش 99.9 درصدی دانش آموزان ابتدائی

رتبه اول کشور باپوشش 99.9 درصدی دانش آموزان ابتدائی

خراسان رضوی رتبه دوم دانش آموزان اتباع خارجی در کشور

مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان گفت : استان سمنان از لحاظ ضریب پوشش دانش آموزان ابتدایی با99.9 درصد رتبه اول کشور را در اختیار دارد.

کشور, دانش آموز, 99.9 درصدی, رتبه کشور باپوشش درصدی دانش آموزان ابتدائی

کشور, دانش آموز, 99.9 درصدی, رتبه اول, پوشش
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سمنان ، محمدرضا دنیا با اشاره به وسعت بیش از 97هزار کیلومتری این استان تصریح کرد: با وجود گستردگی سرزمینی پوشش آموزش و پرورش در مقطع ابتدایی این استان که مهمترین مقطع تحصیلی نیز هست، 99.9درصد است که در سطح کشور بی نظیر است.
وی پوشش آموزشی در متوسطه اول این استان را 98 درصد اعلام کرد و ادامه داد: پوشش آموزشی در متوسطه دوم نیز بیش از 94 درصد است که این شاخص ها نیز بیش از متوسط های کشوری است و سمنان از پیشروترین استان ها در این حوزه ها محسوب می شود.
مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان تصریح کرد:ضریب پوشش پیش دبستانی در استان سمنان 85 درصد است که 27 درصد از میانگین کشوری بالاتر ورتبه اول کشور را در اختیار دارد.
وی به تمجید از فرهنگ مردم این استان پرداخت و با بیان اینکه هزینه های آموزش در دوره پیش دبستانی با مردم است خاطرنشان کرد: این پوشش بالا نشان می دهد که مردم این استان در سبد خانوار خود نگاه ویژه ای به آموزش و پرورش دارند.
محمدرضا دنیا با اشاره به شاخص های کیفی آموزش از این استان به عنوان یکی از چهار استان برتر ایران در کسب نمرات استاندارد امتحانی یاد کرد و گفت: رشد 160 درصدی استان سمنان در کسب رتبه های برتر کنکور سراسری، رشد 140درصدی در کسب رتبه های دو رقمی، رشد 30درصدی در کسب رتبه های زیر دو هزار کنکور و بسیاری شاخص های دیگر حکایت از جایگاه ممتاز این استان دارد.
وی با بیان اینکه استان سمنان رتبه اول در میزان باسوادی در کشور را دارد، افزود: تعداد بی سوادان استان سمنان یکهزار و 800 نفر است و آموزش و پرورش سمنان به دنبال برگزاری جشن ریشه کنی بی سوادی در استان است.
مدیرکل آموزش وپرورش استان سمنان با بیان اینکه مشارکت مردمی با آموزش و پرورش در استان سمنان مطلوب است، گفت: 400 کلاس درس در استان سمنان دارای تخته هوشمند است که 80 درصد آن با مشارکت مردمی تهیه شده است.
وی درادامه عنوان کرد: هشت درصد از دانش آموزان استان سمنان اتباع غیرایرانی هستند و بیشتر این افراد در غرب استان سمنان حضور دارند که به آن ها خدمات آموزشی ارایه می شود.
محمدرضا دنیا در پایان از بازگشایی مدارس در سوم مهر خبر داد و تصریح کرد: جشن بازگشایی مدارس استان در همین روز با هدف تاکید بر اهمیت مهارت آموزی و اقتصاد مقاومتی در یکی از هنرستان های استان برگزار می شود

کسب 6 رتبه برتر کشوری توسط دانش آموزان دزفولی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات