طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیرضا یزدانی بالاخره سکوتش را شکست

رضا یزدانی بالاخره سکوتش را شکست

شکست رضا یزدانی از کشتی گیر آذربایجان

کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و از ناداوری صورت گرفته علیه خود در المپیک گلایه کرد.

خبرگزاری ایسنا: کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از مدت ها سکوت خود را شکست و از ناداوری صورت گرفته علیه خود در المپیک گلایه کرد.

رضا یزدانی دارنده دو مدال طلا و دو برنز دنیا و کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد ایران بعد از مدت ها سکوت به دنبال ناکامی در رقابت های المپیک 2016 ریو، به گفت وگو با ایسنا پرداخت و آخرین حالت خود را تشریح کرد که در ادامه این گفتگو را می خوانید.

* با وجود مصدومیت شدیدی که از ناحیه آشیل پای راست داشتید اما در رقابت های المپیک بسیار جسورانه و جنگنده ظاهر شدید اما با ناداوری نگذاشتند که با مدال المپیک از کشتی خداحافظی کنید. درباره حضور در المپیک توضیح دهید.

مثل اینکه قسمت من این است که به مدال المپیک نرسم و با خاطره ای بد این رقابت ها را پشت سر بگذارم. متاسفانه هم در المپیک لندن که به علت مصدومیت نتوانستم به مدال برسم و هم در این المپیک که با وجود مصدومیت شدید و تحمل سختی های عمده عازم ریو شدم اما متاسفانه ناداوری نگذاشت که به مدال المپیک برسم. واقعا فکرش را هم نمی کردم که سرنوشت این گونه برایم رقم بخورد.

* از کشتی مقابل گازیموف آذربایجانی و ناداوری در این مبارزه بگویید.

خب من با شرایط واقعا سختی به المپیک رسیدم و زجر زیادی کشیدم تا بتوانم در این رقابت ها به مدال برسم اما مقابل حریف آذربایجانی واقعا حقم را خوردند. بعد از آن اتفاق هم شرایط من واقعا به لحاظ جسمانی آنقدر ایده آل نبود که بخواهم سراپا حمله شوم و نتیجه را جبران کنم بلکه بیشتر دنبال این بودم که با برنامه ریزی حساب شده او را تحت فشار قرار دهم و چون شرایط بدنی ام اجازه نمی داد فقط دنبال این بودم که اشتباه نکنم و با یک پوئن هم که شده او را شکست دهم اما در حالی که به درستی او را خاک کرده بودم و باید امتیاز می گرفتم، داور این امتیاز را داد اما هیات ژوری به عمد با آن مخالفت کرد.

ناداوری, رضا یزدانی, کشتی آزاد, رضا یزدانی بالاخره سکوتش شکست

کشتی آزاد, رضا یزدانی, ناداوری


* علت این ناداوری را در چه می دانید؟

من هنوز فیلم آن مسابقه را ندیده ام اما وقتی تصویر های مربوط به لحظه خاک کردن گازیموف را در صفحات مجازی دیدم مطمئن شدم که ناداوری صورت گرفته علیه من به عمد بوده است زیرا صحنه کاملا محرز بود و موضوعی نبود که در آن شک و تردید وجود داشته باشد. فکر می کنم داوران نمی خواستند من پیروز این مبارزه باشم چرا که اگر بالا می آمدم سرنوشت طور دیگری رقم می خورد و حتی ممکن بود ایران قهرمان المپیک شود. اما به هر شکل ممکن جلوی این اتفاق را گرفتند.

* بعد از این ناداوری رسول خادم، رییس فدراسیون کشتی در نامه ای سرگشاده به نناد لالوویچ رییس اتحادیه جهانی کشتی نسبت به این ناداوری اعتراض شدیدی داشت.

خادم به لالوویچ نامه نوشت اما متاسفانه حق محرز من بازگردانده نشد. ان شاءالله از این به پس با توجه به اینکه خادم موفق شده به عضویت هیات رییسه اتحادیه جهانی کشتی دربیاید شاهد این باشیم که حقی از کشتی گیران ایرانی در مسابقه های بین المللی ضایع نشود و بتوانیم حق مان را بگیریم.

* چه زمانی قصد دارید بر روی پای آسیب دیده تان عمل جراحی انجام دهید؟

با رسول خادم و دکتر ملک محمدی رییس کمیته پزشکی فدراسیون کشتی چند روز پیش در این باره صحبت کردیم و قرار شد به زودی تکلیف این موضوع مشخص شود. عمل سختی در پیش دارم چرا که چند ماه با وجود آسیب دیدگی شدید در تمرین ها حضور داشتم که این موضوع باعث شده حالت پایم وخیم تر شود. اگر بتوانیم این عمل را در ایران انجام دهیم برایم بسیار بهتر خواهد بود اما با توجه به اینکه عمل پیچیده ای باید بر روی پایم صورت بگیرد، اگر موفق نشویم در ایران این کار را انجام دهیم به احتمال عمده به آلمان خواهم رفت اما تمام سعی مان این است که شرایطی مهیا شود تا در ایران جراحی کنم.

* برنامه تان بعد از عمل جراحی بر روی پای مصدوم تان چیست؟

آسیب دیدگی پای من از یک وضعیت معمولی فاصله گرفته و به زمان زیادی احتیاج دارم تا به طور کامل بهبود پیدا کنم. باید اول این کار را انجام دهم تا بعد از آن بببینم شرایط به چه گونه ای پیش خواهد رفت. اگر بتوانم کشتی بگیرم و مثمر ثمر باشم حتما به کشتی ادامه خواهم داد.

* آیا به خداحافظی از کشتی هم فکر می کنید؟

نظر بسیاری از دوستان این است که به کشتی ادامه بدهم و بعد از عمل جراحی کماکان کشتی بگیرم. باید عمل جراحی را انجام دهم. اگر بتوانم به وضعیت اولیه بازگردم و به راحتی کشتی بگیرم، حتما ادامه می دهم. در غیر این صورت از کشتی خداحافظی خواهم کرد.

* به عنوان کاپیتان تیم ملی نظرتان درباره عملکرد کشتی آزاد ایران در المپیک ریو چیست؟

با توجه به شرایطی که نفرات تیم ملی داشتند، ما می توانستیم بهتر از این هم نتیجه بگیریم اما گاهی اوقات مسائلی دست به دست هم می دهد که آن اتفاقی که باید نیفتاد. ان شاءالله روند روبه رشد موجود در کشتی آزاد روز به روز ادامه پیدا کند و در آینده نتایج بسیار بهتری را کسب کنیم.

* به عنوان سوال پایانی آیا به مربی گری در کشتی بعد از کناره گیری از دوران قهرمانی فکر می کنید یا خیر؟

حتما به این موضوع فکر می کنم چرا که عشق من کشتی است و تا جایی که بتوانم دوست دارم در عرصه مربی گری تجاربم را در اختیار کشتی گیران جوان قرار دهم و در عرصه مربی گری فعال شوم. من هرجا که بتوانم به کشتی ایران کمک می کنم و در این عرصه به فعالیتم ادامه خواهم داد.

قسم می خورم پرسپولیس مرا نمی خواست! | رامین رضائیان سکوتش را شکست
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات