طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیایران مثل سد بزرگی مقابل داعش ایستاده | روحانی

ایران مثل سد بزرگی مقابل داعش ایستاده | روحانی

ایران به عنوان سد بزرگی علیه القاعده و داعش ایستاده است | روحانی

رییس جمهور با بیان این که ایران امروز به عنوان یک سد بزرگ در برابر تروریست ها ایستاده تاکید کرد: خوشحالم بگویم ایران به عنوان سد بزرگی در منطقه علیه القاعده و داعش بوده است.


نیویورک, نشست خبری, روحانی

خبرگزاری ایسنا: رییس جمهور با بیان این که ایران امروز به عنوان یک سد بزرگ در برابر تروریست ها ایستاده تاکید کرد: خوشحالم بگویم ایران به عنوان سد بزرگی در منطقه علیه القاعده و داعش بوده است.

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی پنج شنبه شب در نشست خبری پایان سفر خود به نیویورک در جمع خبرنگاران رسانه های بین المللی اظهار کرد: یکی از نکاتی که سه سال پیش در سفرم به نیویورک به آن اشاره کردم اهمیت مبارزه با خشونت و افراطی گری و تروریسم بود  و این که منطقه ما با معضل بی ثباتی مواجه شده است. خاورمیانه بسیار مهم است و بی ثباتی نمی تواند بر منطقه محصور بماند و به دیگر مناطق سرایت خواهد کرد همان طور که دیدیم تروریسم مرزی نمی شناسد.

او افزود: متاسفانه ویروس تروریسم در اروپا، آفریقا، آسیا، آمریکا و همه جا سرایت کرده و همه دنیا را مبتلا کرده است. در زمینه مبارزه با تروریسم باید تلاش مضاعف کنیم و خوشحالم که بگویم ایران به عنوان سد بزرگی در منطقه علیه القاعده و داعش بوده و امروز به عنوان سدی بزرگ برابر تروریست ها ایستاده است.

روحانی اضافه کرد: همه کشورها را دعوت می کنم که در مبارزه با تروریسم جدی باشند چون این خطر فقط برای ما نیست بلکه برای همه دنیا است و باید بتوانیم دیر یا زود موفق شویم تا این خطر را از بین ببریم.

وی با اشاره به صحبت های سه سال پیش خود در نخستین سفرش به نیویورک یادآور شد: در آن زمان تاکید کردم که مسائل پیچیده بین المللی از طریق گفت وگو و تعامل سازنده قابل حل و فصل است و از طرفی گفتم همه باید با صدا و موضع واحد علیه خشونت و افراطی گری بایستیم. به همین علت از مجمع عمومی خواستم قطعنامه ای را تحت عنوان دنیا عاری از خشونت و افراطی گری به تصویب برساند.

رییس جمهور هم چنین به حل مساله هسته ای ایران اشاره کرد و افزود: پس از ماه ها تلاش و گفت وگو بین ایران و 1+5 و در مجموع مذاکرات 7 کشور، ما در یکی از مسائل مهم و پیچیده یعنی هسته ای به نتیجه رسیدیم و به توافق دست یافتیم که مورد تایید شورای امنیت قرار گرفته است.

او ادامه داد: 8 ماه از آن توافق و اجرایی شدن برجام گذشته و برای ما بسیار مهم بود که به دنیا بگوییم نظام جمهوری اسلامی در موضوع سلاح هسته ای و کشتار جمعی که همواره تاکید کرده در دکترینش نیست، به اثبات برساند که به دنبال چنین سلاح هایی نیست و این از لحاظ تعهد اخلاقی و سیاسی موفقیت بزرگی برای ملت و دولت ایران بود.

روحانی هم چنین بیان کرد: برخی از کشورها حتی با پیچ و مهره غنی سازی هسته ای ما هم موافق نبودند اما توانستیم دنیا را به این اذعان برسانیم که غنی سازی حق ایران است و  امروز هم این مسیر را در نطنز، فردو و اراک ادامه می دهیم.

رییس جمهور در ادامه به تحریم ها علیه ایران اشاره کرد و گفت: موضوع تحریم، از ابتدا یک ابزار غلط و نادرست بود که بعضی ها به کار گرفته بودند و به ضرر همه بود. دو موضوع در تحریم بسیار اهمیت داشت. یکی انرژی و مساله نفت و گاز و دیگری روابط بانکی. در مساله انرژی پس از اجرایی شدن برجام تحریم ها به طور کامل برداشته شده و ایران فعالیت عادی خود را انجام می دهد اما در مساله روابط بانکی ما هنوز مشکلاتی داریم که طرف مقابل باید به طور 100 درصد و کامل در این زمینه به تعهدات خود عمل کند. 

ایران سد دفاعی بزرگ در منطقه علیه داعش، القاعده است | روحانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات