طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیبرخی کشورها با پیچ و مهره فعالیت هسته ای کشورمان موافق نبودند | روحانی

برخی کشورها با پیچ و مهره فعالیت هسته ای کشورمان موافق نبودند | روحانی

گروهک تروریستی منافقین هنوز در برخی از کشورهای غربی آزادانه فعالیت می کند

ریس جمهور گفت: برخی کشورها با پیچ و مهره فعالیت هسته ای کشورمان موافق نبودند اما ما به اذعان جامعه جهانی رساندیم که غنی سازی حق مسلم ایران است و این فعالیت در نطنز، اراک و فردو در حال انجام است.

نشست خبری رئیس جمهور, عربستان سعودی, روحانی, روحانی برخی کشورها پیچ مهره فعالیت هسته کشورمان موافق نبودند

نشست خبری رئیس جمهور, عربستان سعودی, روحانی, آمریکا, برجام, ایران
به نقل از خبرنگار حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهور کشورمان در پایان سفر به نیویورک در نشست خبری با رسانه های بین المللی با اشاره به سفر 3سال گذشته خود به نیویورک گفت: درتریبون مجمع عمومی سازمان ملل متحد بر این امر تاکید کردم که مسائل پیچیده بین المللی از طریق مصاحبه و تعامل سازنده قابل حل و فصل است.


وی افزود: همگی باید با صدا و موضع واحد علیه خشونت و افراطی گری موضع بگیریم و در سفر 3سال گذشته از مجمع عمومی سازمان ملل متحد در خواست کردم تا بخشنامه دنیا عاری از خشونت و افراطی گری به تصویب برساند.


ریس جمهور در ادامه با تاکید بر مذاکرات هسته ای ایران با گروه 5+1گفت :بعد از ماهها تلاش و مصاحبه با گروه 5+1در یکی از مسایل پیچیده هسته ای به نتیجه رسیده و به توافق دست یافتیم که مورد تایید سازمان ملل قرار گرفت.


روحانی تصریح کرد: امروز بعد از 3سال در حالی به آمریکا سفر کرده ام که 8ماه از اجرایی شدن توافق هسته ای گذشته است.


وی افزود: برای نظام ما همواره موضوع سلاح هسته ای و کشتار جمعی مهم بوده و جز دکترین کشورمان نیست و این امر برای جامعه جهانی به اثبات رسید و از لحاظ تعهد اخلاقی و سیاسی یک موفقیت بزرگ برای ملت و دولت ایران بود.


ریس جمهور تصریح کرد :برخی کشورها با پیچ و مهره فعالیت هسته ای کشورمان موافق نبودند اما ما به اذعان جامعه جهانی رساندیم که غنی سازی حق مسلم ایران است و این فعالیت در نطنز، اراک و فردو در حال انجام است.


وی ادامه داد : تحریم ابزار غلطی بود که بعضی ها به کار گرفته بودند که منجر به متضرر شدن ما میشد که برخی برداشته شد و برخی از جمله انرژی و مسئله نفت و گاز و روابط بانکی بسیار مهم بودند که در موضوع انرژی بعد از اجرایی شدن برجام تحریم آن برداشته شد و در زمینه نفت نیز ما فعالیت خود را انجام میدهیم اما در زمینه بانک هنوز مشکل وجود دارد.


روحانی با مهم دانستن مسئله تروریسم و ناامنی در منطقه اظهار کرد : امروز خاورمیانه با ناامنی مواجه شده که میدانیم این منطقه بسیار حساس و مهم است بی ثباتی در این منطقه نمیتواند برای همیشه محصور باقی بماند در واقع تروریسم مرز نمیشناسد.


وی افزود: متاسفانه ویروس تروریسم به اروپا آسیا و آفریقا سرایت کرده و دنیا به آن مبتلا شده است امروز خوشحالیم که ایران سد دفاعی بزرگ در منطقه علیه داعش، القاعده است و در مقابل تروریسم ایستادگی میکند.


روحانی اضافه کرد : کشورهای دنیا را به مقابله با تروریست دعوت میکنم چون این موضوع خطری برای سراسر دنیا است امیدوارم در برابر این ویروس ایستاده و به موفقیت برسیم.خبر در حال تکمیل است...

معافیت ایران از اعمال برخی از محدودیت های توافق هسته ای | رویترز
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات