طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیروحانی با «ترزا می» دیدار کرد

روحانی با «ترزا می» دیدار کرد

روحانی با «ترزا می» دیدار کرد

«حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه با شماری از مقامات کشورهای خارجی از جمله سران انگلستان و ترکیه دیدار کرد.

خبرگزاری فارس: «حسن روحانی» رئیس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه با شماری از مقامات کشورهای خارجی از جمله سران انگلستان و ترکیه دیدار کرد.

اظهارات نگرانی می


آقای روحانی که برای کمپانی در هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده، برای نخستین بار جلسه ای با «ترزا می» نخست وزیر جدید انگلستان داشت.

یک مقام انگلیسی پیش از نشست گفته بود که این دیدار بیشتر به بحث در مورد روابط دوجانبه و همچنین بحران سوریه اختصاص خواهد یافت. به گفته وی، می قصد داشت مسئله دستگیر یک تبعه انگستان در ایران را هم با آقای روحانی در میان بگذارد.

روحانی, ترزا می, نخست وزیر انگلیس, روحانی ترزا دیدار

روحانی, نخست وزیر انگلیس, ترزا می


«نازنین زاغری» تبعه ایرانی-انگلیسی است که اوایل امسال به اتهام تلاش برای براندازی، دستگیر شد. همسر وی مدعی شده که این فرد به 5 سال حبس محکوم شده است.

به نوشته خبرگزاری رویترز، یک مقام در دولت انگلستان ضمن تائید دیدار آقای روحانی و خانم می، گفته است که نخست وزیر انگلستان از حالت زاغری ابراز نگرانی کرده است.

وی گفته است: «نخست وزیر برخی مباحث کنسولی را که در مورد آن ها نگرانی داشتیم، از جمله مسئله خانم زاغری-راتکلیف را مطرح کرد.»

به گفته وی، می خواستار شفاف سازی در مورد حالت و حکم صادره برای این فرد شده است. زاغری از کارکنان بنیاد «تامسون رویترز» در خاورمیانه بوده است.

دیدار وزیر امور خارجه نروژ با روحانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات