طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیروحانی در دیدار نخست وزیر نروژ چه گفت؟

روحانی در دیدار نخست وزیر نروژ چه گفت؟

دیدار وزیر امور خارجه نروژ با روحانی

رییس جمهوری اسلامی ایران بر ایجاد تحرک جدید در روابط و مناسبات تهران – اسلو در فضای پسابرجام تأکید کرد و گفت: برجام فرصت مناسبی را برای جبران عقب ماندگی ها در روابط دو کشور ایران و نروژ به واسطه تحریم های ظالمانه ایجاد کرده که باید از آن به خوبی استفاده کرد.


نروژ, روحانی

خبرگزاری ایسنا: رییس جمهوری اسلامی ایران بر ایجاد تحرک جدید در روابط و مناسبات تهران – اسلو در فضای پسابرجام تأکید کرد و گفت: برجام فرصت مناسبی را برای جبران عقب ماندگی ها در روابط دو کشور ایران و نروژ به واسطه تحریم های ظالمانه ایجاد کرده که باید از آن به خوبی استفاده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه به وقت نیویورک و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، در دیدار خانم «ارنا سولبرگ»  نخست وزیر نروژ با اشاره به ظرفیت های موجود دو کشور برای ارتقاء همکاری های دوجانبه در زمینه های متفاوت اقتصادی، گفت: جمهوری اسلامی ایران از همکاری و فعالیت کمپانی های نروژی در حوزه انرژی و سایر بخش های اقتصادی خود استقبال می کند.

رییس جمهوری تصریح کرد: امروز در فضای پسابرجام باید هر دو کشور برای توسعه و ایجاد تنوع در مناسبات و همکاری های خود به نفع دو ملت استفاده کنند.

روحانی همچنین بر توسعه روابط و همکاری های بانکی، علمی، فرهنگی و فناوری تهران – اسلو تأکید کرد.

رییس جمهوری در ادامه با تأکید بر اینکه مشکلات منطقه نیازمند راه حل سیاسی است، اظهار داشت: به رغم پیچیدگی ها و مشکلات موجود در منطقه، راه حل نهایی، اتخاذ رویکرد سیاسی و مذاکره است و بدون تردید اگر توافق سیاسی حاصل شود مبارزه و بیرون راندن تروریست ها سریعتر و امکان پذیرتر خواهد بود.

روحانی تأکید کرد: تهران و اسلو در مسایل منطقه ای می توانند رایزنی ها و همکاری های نزدیکی با یکدیگر داشته باشند و معتقدیم اگر جامعه جهانی خواستار حل و فصل مسایل و مشکلات منطقه ای است، باید به حامیان تروریست ها فشار وارد کند.

خانم «ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ نیز در این دیدار با تأکید بر اراده کشورش بر توسعه و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران، گفت: برجام گشایش جدیدی ایجاد کرده و اکنون فرصت خوبی برای تعمیق روابط دو کشور، بوجود آمده است و مصمم هستیم از این فرصت نهایت استفاده را به عمل آوریم.

نخست وزیر نروژ افزود: تهران و اسلو در زمینه صنایع و فناوری جدید ظرفیت زیادی برای همکاری دارند و امیدوارم بعد از برجام شاهد تحولات خوبی در عرصه روابط همه جانبه دو کشور باشیم.

دیدار روحانی و نخست وزیر انگلستان اینستاپست
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات