طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیروحانی نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد

روحانی نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد

روحانی نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد

رییس جمهوری اسلامی ایران که برای کمپانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، دقایقی پیش نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.


نیویورک, روحانی, تهران

خبرگزاری ایرنا: رییس جمهوری اسلامی ایران که برای کمپانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به نیویورک سفر کرده بود، دقایقی پیش نیویورک را به مقصد تهران ترک کرد.

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه گذشته به وقت محلی، برای کمپانی در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، وارد نیویورک شد و در فرودگاه جان اف کندی مورد استقبال سفیر و کارکنان دفتر نمایندگی ایران در سازمان ملل قرار گرفت.رییس جمهوری در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به صورت جداگانه با متئو رنتزی نخست وزیر ایتالیا، ترزا می نخست وزیر انگلیس، فرانسوا اولاند رییس جمهوری فرانسه، رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه، رهبران مسلمان جامعه آمریکا، بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد، حیدر العبادی نخست وزیر عراق، نواز شریف نخست وزیر پاکستان، شینزو آبه نخست وزیر ژاپن، یوهان اشنایدر امان رییس جمهوری سوئیس، روسن پلونلیف رییس جمهوری بلغارستان، استفان لوون نخست وزیر سوئد، خانم ارنا سولبرگ نخست وزیر نروژ، رییس جمهوری اسلوونی و نخبگان و اندیشمندان آمریکایی دیدار و گفت و کرد.


دکتر روحانی پیش از سفر به نیویورک، دیداری رسمی از کوبا داشت و با فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا و رائول کاسترو رییس جمهوری این کشور دیدار و گفت وگو کرد.


همچنین در نشست مشترک هیأتهای عالی رتبه ایران و کوبا به ریاست رؤسای جمهوری دو کشور، راههای گسترش بیش از پیش همکاری های تهران- هاوانا مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.


رییس جمهوری در اولین مرحله از سفر خود به قاره آمریکا نیز در هفدهمین اجلاس سران کشورهای جنبش غیر متعهد در جزیره مارگاریتا ونزوئلا کمپانی کرد و ضمن سخنرانی در این اجلاس و تبیین مواضع جمهوری اسلامی ایران، با شماری از مقام های ارشد کشورهای کمپانی کننده در این نشست گفت وگو و تبادل نظر داشن.

روحانی باکو را به مقصد تهران ترک کرد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات