طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیاز گسترش روابط تهران - آتن استقبال می کنیم | روحانی

از گسترش روابط تهران - آتن استقبال می کنیم | روحانی

از گسترش روابط تهران - آتن استقبال می کنیم | روحانی

رئیس جمهور تقویت روابط بانکی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: روابط بانکی پایه اصلی مناسبات اقتصادی است و همزمان با آن باید بخش های خصوصی دو کشور را برای همکاری و فعالیت مشترک تشویق کرد.


روحانی, دولت, یونان, سازمان ملل

به نقل از حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان روز پنجشنبه در دیدار «آلکسیس چیپراس» نخست وزیر یونان که در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک انجام شد، با اشاره به سفر اخیر نخست وزیر یونان به تهران، اظهارداشت: فصل جدیدی از روابط میان دو کشور گشوده شده و اجرای کامل و سریع توافقات، پایه های مستحکمی را برای روابط آینده دو کشور بنا می کند.


وی از گسترش روابط تهران - آتن در همه عرصه ها استقبال کرد و گفت: سابقه تمدنی و توانمندی های دو کشور بستر مناسبی را برای تعمیق همکاری های دو کشور بویژه در حوزه اقتصادی فراهم کرده است.


روحانی تقویت روابط بانکی را حائز اهمیت برشمرد و گفت: روابط بانکی پایه اصلی مناسبات اقتصادی است و همزمان با آن باید بخش های خصوصی دو کشور را برای همکاری و فعالیت مشترک تشویق کرد.


نخست وزیر یونان نیز در این دیدار با تاکید بر اینکه آتن خواهان توسعه و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران در همه حوزه ها بویژه اقتصادی است، گفت: یونان می خواهد پلی میان ایران و اروپا باشد و اجرای نقشه راه توسعه روابط که در تهران نهایی شد، این ایده را محقق می کند.


آلکسیس چیپراس ضمن دعوت رسمی از رئیس جمهوری کشورمان برای سفر رسمی به یونان، گفت: روند اجرای توافقات میان دو کشور شروع شده که می توانند پایه های روابط تهران - آتن را مستحکم سازند.توییت روحانی در مورد روابط تهران - لندن
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات