طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیپنالتی استقلال درست بود اما ... | رودنیل

پنالتی استقلال درست بود اما ... | رودنیل

سوپرجام / فیلم گل پنالتی میثم دورقی؛ ذوب آهن ( 0 ) - استقلال خوزستان ( 1 )

کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: پنالتی که برای استقلال در نیمه اول اعلام شد درست بود اما باید این ضربه تکرار می شد.


ذوب آهن, تیم های استقلال, رودنیل

خبرگزاری فارس: نوذر رودنیل در مورد داوری دیدار تیم های استقلال و ذوب آهن، گفت: نخستین نکته اینکه نمی دانم چرا داوران توجهی به رنگ پیراهن خود با رحمتی دروازه بان استقلال نمی کنند چون زرد و فسفری بسیار شبیه هم هستند و این موضوع مشکل ایجاد می کند.

وی ادامه داد: نکته دوم اینکه اخطارهایی که به بازیکنان در این دیدار داده شد کاملاً درست بود.

رودنیل گفت: اما مهمترین نکته این بازی در دقیقه 41 رخ داد که یک پنالتی کاملاً درست برای استقلال گرفته شد هر چند که باید این پنالتی تجدید می شد چون قبل از سوت داور، مدافعین و مهاجمین وارد محوطه شدند و باید این پنالتی تکرار می شد.

این کارشناس داوری فوتبال ایران گفت: در این نیمه نیز یک خطای آزاد مستقیم به نفع ذوب آهن گرفته شد که در حالی که ذوبی ها قصد داشتند این ضربه را بزنند داور سوت پایان نیمه اول را نواخت که این یک تصمیم کاملاً اشتباه بود.

وی در مورد اتفاقات نیمه دوم، گفت: در این نیمه نیز گل دوم استقلال کاملاً درست بود چون توپ ارسالی به هیچ وجه بیرون نرفته و بازیکنان ذوب آهن اعتراض بیخودی کردند.

رودنیل گفت: در برخی خطاها داور فاصله 9 متر و 15 سانتی متری را رعایت نمی کرد و این در حالی است که یکی از مسائل اولیه داوری رعایت این موضوع است چون تیم ها روی ضربات ایستگاهی کار کرده و می خواهند از آن بهره ببرند.

وی تأکید کرد: در دقیقه 84 یک صحنه مشکوک در محوطه جریمه ذوب آهن رخ داد که هیچ خطایی روی کاوه رضایی اتفاق نیفتاد و تصمیم برای ادامه بازی درست بود.

رودنیل تأکید کرد: در مجموع اینکه داور در نیمه اول بسیار ساکن بود و طراوت و هیجان لازم را نداشت. این بازی نخستین بازی پخش مستقیم حاج ملک بود اما نمی دانم چرا در پایان مسابقه با اخم و عصبانیت سوت پایان را زد و هیچ طراوتی نداشت. هر چند که در مجموع مشکل خاصی در قضاوت او دیده نشد.

خلاصه فینال حذفی؛ استقلال 1-1 ذوب آهن (پنالتی 4-5) / فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات