طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیروزانه 8 معتاد در ایران می میرند

روزانه 8 معتاد در ایران می میرند

جمع آوری روزانه 500 معتاد متجاهر در تهران

معاون ستاد کل مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه قاچاقچیان مواد مخدر برای سود بیشتر ناخالصی هایی برای افزایش وزن این مواد اضافه می کنند که عوارض دارد، گفت: به طور میانگین ۸ معتاد روزانه در اثر عوارض مصرف مواد مخدر می میرند.


پرویز افشار, مواد مخدر

خبرگزاری فارس: پرویز افشار در گفت وگویی درباره وجود ناخالصی در مواد مخدر و بروز مشکلات احتمالی در اثر این امر برای معتادین گفت: روزانه به طور میانگین 8 معتاد و سالیانه بیش از 3 هزار نفر بر اثر عوارض مصرف مواد مخدر در ایران می میرند.

وی با بیان اینکه عوارض ناشی از مواد مخدر اعم از حاد و مزمن باعث مرگ معتادین می شود، افزود: عوارض حاد ناشی از مصرف مواد مخدر مانند اوردوز و مصرف بیش از حد مواد و همچنین عوارض مزمن آن مانند عفونت های ناشی از تزریق و آندوکاربیت، عفونت زخم و عفونت دیواره های رگ که در مجموع همه این مشکلات، معضلات و بیماری ها علت اصلی بروز عوارض ناشی از مصرف مواد مخدر است.

افشار تصریح کرد: قاچاقچیان مواد مخدر برای حصول سود بیشتر و همچنین پیشگیری از افزایش قیمت مواد، ناخالصی هایی را به آن برای افزایش وزن اضافه می کنند که این ناخالصی ها موجب بروز عوارضی می شود.

معاون و سخنگوی ستادکل مبارزه با مواد مخدر خاطرنشان کرد: مهمترین ناخالصی هایی که در سال 94 و 95 به مواد مخدر از سوی قاچاقچیان بین المللی افزوده شده ترکیبات سرب بوده است.

عبور روزانه هزار فروند هواپیما از آسمان ایران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات