طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریروسیه فیلم کونچالوفسکی را به اسکار فرستاد

روسیه فیلم کونچالوفسکی را به اسکار فرستاد

اتفاق نظر ترکیه و روسیه درباره سوریه

روسیه فیلم «بهشت» ساخته آندری کونچالوفسکی را برای بخش اسکار فیلم خارجی زبان معرفی کرد.

خبرگزاری مهر: روسیه فیلم «بهشت» ساخته آندری کونچالوفسکی را برای بخش اسکار فیلم خارجی زبان معرفی کرد.

سینمای جهان, اسکار, فیلم سینمایی, روسیه کونچالوفسکی اسکار فرستاد

سینمای جهان, فیلم سینمایی, اسکار


به نقل از رویترز، «بهشت» یا «پارادایز» که شیر نقره ای بهترین کارگردانی امسال را از جشنواره بین المللی فیلم ونیز دریافت کرد، محصول روسیه-آلمان و متمرکز بر روابط بین یک زندانی و یک افسر در کمپ اسیران در جریان هولوکاست است.

آلبرتو باربرا منتقد کهنه کار سینمایی این فیلم را فیلم یک نابغه و حتی بهتر از آثار قبلی کونچالوفسکی از جمله «شب های سفید پستچی» خواند که سال ۲۰۱۴ شیر نقره ای را دریافت کرد.

کونچالفسکی کارگردان ۷۹ ساله روسی-آمریکایی از همکاران آندری تارکوفسکی کارگردان بزرگ و فقید روسی است. «قطار افسار گسیخته»، «لومیر و شرکا» و «سیبریایی» از دیگر فیلم های مطرح اوست.

این در حالی است که در روزهای اخیر آلبانی فیلم «کُرُم» ساخته ۲۰۱۵ را که درامی درباره بزرگ شدن با تمرکز بر زندگی پسری ۱۵ ساله و ساخته بوجار آلیمانی است برای رقابت اسکار معرفی کرده است. این فیلم محصول مشترک آلبانی-آلمان-یونان- کوزوو است و نخستین بار در جشنواره کارلووی واری ۲۰۱۵ به نمایش در آمد.

بلغارستان نیز «بازندگان» را به جوایز هشتادو نهم اسکار معرفی کرد که کمدی-درامی دبیرستانی و ساخته ایوایلو هریستوف است و سال پیش جایزه اصلی جشنواره بین المللی فیلم مسکو را از آن خود کرد.

لیتوانی نیز فیلم «روز سنکا» ساخته کریستیوناس  ویلدزیوناس را که مخاطب را با خود به روزهای نوجوانی می برد برای این رقابت معرفی کرده است.این فیلم محصول مشترک لیتوانی و استونی است.

«خاطرات لوکوموتیوران» محصول مشترک صربستان و کرواسی نیز نماینده صربستان در اسکار است که اواخر هفته پیش معرفی شد. این فیلم را میلوش رادوویچ ساخته است و داستان یک راننده قطار را روایت می کند که به دلایل نادرستی شهرت یافته و او را مقصر مرگ ۲۸ مسافرش می دانند.  

مسئول حمله به مقر پلیس روسیه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات