طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیروند اجرای برجام در حوزه هسته ای و تحریم ها در نشست کمیسیون مشترک برجام بررسی شد

روند اجرای برجام در حوزه هسته ای و تحریم ها در نشست کمیسیون مشترک برجام بررسی شد

بدعهدی های آمریکا، در نشست آتی کمیسیون مشترک برجام بررسی می شود

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: در جلسه امروز نحوه اجرای برجام در فاصله جلسه گذشته کمیسیون مشترک تاکنون هم در حوزه هسته ای و هم در حوزه تحریم ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


سازمان ملل متحد, نیویورک, کمیسیون مشترک, عراقچی, برجام

به نقل از حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه و رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام با اشاره به برگزاری پنجمین کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در سطح معاونین وزرای خارجه در روز گذشته (چهارشنبه) در نیویورک اظهار داشت: این کمیسیون به عنوان جلسه مقدماتی کمیسیون مشترک در سطح وزرای امور خارجه است که فردا برای نخستین بار بعد از اجرای برجام برگزار می شود.


وی در تشریح موضوعات مطرح شده در این نشست گفت: در این جلسه نحوه اجرای برجام در فاصله جلسه گذشته کمیسیون مشترک تاکنون هم در حوزه هسته ای و هم در حوزه تحریم ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.


رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام، از بررسی آخرین حالت مدرن سازی راکتور آب سنگین اراک، فروش آب سنگین، عملکرد گروه کاری مربوط به تولید سوخت هسته ای در ایران، آخرین حالت همکاری با روسیه در فردو و... به عنوان مهم ترین موضوعات مطروحه در حوزه هسته ای نام برد.


عراقچی ادامه داد: در بحث تحریم ها موضوع همکاری های بانکی و تعلل اروپا و آمریکا در حل مشکلات بانک ها و موسسات مالی از طریق تسهیل مراودات مالی و ارائه تضمین های لازم، اصلی ترین موضوع بحث در کمیسیون مشترک بود.


وی با بیان اینکه در این جلسه همچنین موضوع تاخیر دولت آمریکا در صدور مجوزهای فروش هواپیما به ایران توسط ایرباس و بوئینگ مطرح شد، تصریح کرد: هیأت آمریکایی توضیح داد که ظرف دیروز و امروز بخشی از مجوزهای مورد نیاز را صادر کرده و طی هفته های آینده بقیه مجوزها نیز صادر خواهد شد.


معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت خارجه خاطرنشان کرد: جمع بندی مباحث مربوطه امروز (پنجشنبه) به وزرای خارجه ایران و 1+5 ارائه خواهد شد.


عراقچی با بیان اینکه کمیسیون مشترک ایران و 1+5 در سطح وزرای خارجه به درخواست ایران برای نخستین بار بعد از اجرای برجام تشکیل جلسه می دهد، اظهار داشت: این جلسه ساعت یک بعدازظهر پنجشنبه به وقت محلی در محل سازمان ملل متحد برگزار می شود.
پنجمین نشست کمیسیون مشترک برجام برگزار می شود
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات