طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیاتمام طرح ژئو کد شده تا پایان سال / روند اجرای طرح GNAF، با ثبت 48 میلیون کدپستی

اتمام طرح ژئو کد شده تا پایان سال / روند اجرای طرح GNAF، با ثبت 48 میلیون کدپستی

پایان سال آینده؛ اتمام گام نخست طرح کشاورزی 550 هزار هکتاری

کمپانی ملی پست با ارائه نقل ازی، روند یکساله اجرایی شدن طرح جی ان ای اف را بصورت تفکیک شده تشریح کرد.

GNAF, کمپانی پست, اقتصاد مقاومتی, روند طرح GNAF ثبت میلیون کدپستی اتمام طرح ژئو کد پایان

GNAF, شرکت پست, اقتصاد مقاومتی
به نقل از خبرنگار اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سال گذشته شروع عملیات اجرایی شدن طرحی با عنوان نظام یکپارچه سازی آدرس های پستی یا همان G-NAF صورت گرفت که طبق آن قرار شد از این بعد کمپانی پست آدرس ها را طبق استاندارد نظام آدرس دهی یکسان و به هنگام کرده همچنین انطباق کدپستی با آدرس و کد ملی صورت بگیرد.

براساس این طرح کمپانی ملی پست با ایجاد سامانه ای در مناطق شهری، فرآیند تعیین مختصات جغرافیایی کدهای پستی ۱۰رقمی را انجام داد و با شناسایی حدود ۳۸ میلیون مکان شهری، مختصات جغرافیایی آنها را تعیین و بانک اطلاعات کد پستی ۱۰رقمی را به ژئو دیتابیس (GEO DATA BASE) تبدیل کرد.

قرار است این پروژه بر اساس ماده ۲۷ ضوابط فنی اجرایی توسعه دولت الکترونیک و همچنین آیین نامه اجرایی طرح نشانی استاندارد ملی مکانی به عنوان یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات عملیاتی شود؛ کمپانی ملی پست ایران نیز موظف است تا پایان سال دوم ابلاغ این مصوبه، نشانی پستی تمامی اماکن کشور را براساس ضوابط نظام کدپستی و مشخصات فنی روش نشانی دهی مبتنی بر اطلاعات مکان محور GNAF تهیه و به عموم ارائه کند.

لازم به ذکر است، این پروژه در راستای ضوابط اجرایی دولت الکترونیک یک سال است که شروع شده و به زودی در تهران افتتاح می شود. در همین حال پیاده سازی این طرح در شهرهای مشهد، اصفهان، بوشهر، قم و قزوین نیز به زودی به اتمام می رسد؛ اما آنچه در ادامه این نقل از مرور خواهد شد روند پیشرفت یک ساله این پروژه است.

اعضای کارگروه این پروژه که شامل، مدیرعامل کمپانی پست (رئیس کارگروه)، نماینده وزارت کشور، نماینده وزارت اطلاعات، نماینده معاونت حقوقی ریاست جمهوری، نماینده مرکز آمار ایران (مرکز آمار و فناوری اطلاعات)، نماینده سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، نماینده سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، نماینده کمپانی پست جمهوری اسلامی ایران، نماینده سازمان نقشه برداری کشور، نماینده سازمان فناوری اطلاعات (دبیر کارگروه)، 2 نفر متخصص فناوری اطلاعات ( به انتخاب دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات) و 2 نفر از مدیران فناوری اطلاعات شهرداری کلانشهرها (به انتخاب دبیر شورای عالی فناوری اطلاعات) می شود که تا به امروز 6 جلسه برگزار کرده است.

بر اساس این نقل از از مجموع 48 میلیون کدپستی، 38 میلیون مربوط به شهرها و 10 میلیون مابقی شامل روستاها است. این پروژه در شهرها صددرصد کامل شده و در روستاها تا پنجاه درصد پیشرفت داشته و تا پایان سال اتمام این پروژه را شاهد خواهیم بود.

افتتاح طرح 10 میلیون بشکه ای ذخیره سازی نفت گناوه تا پایان شهریور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات