طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
رونق کشت گیاهان دارویی

رونق کشت گیاهان دارویی

کشت گیاهان دارویی ، کمک به اشتغال، تولید و صیانت از مراتع

شهرستان کرمان یک سوم جمعیت کشاورزی استان را زیر پوشش خود دارد.

گیاهان دارویی, کشت, رونق, رونق کشت گیاهان دارویی

گیاهان دارویی, کشت, رونق, کرمان

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، بنا به اعلام روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، عباس سعیدی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان در مراسم تودیع و معارفه مدیران قدیم و جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: بخش کشاورزی یکی از حوزه هایی مهم در بحث اقتصاد مقاومتی است و با اعمال بحث های علمی متناسب در این بخش کارایی و بهره وری منابع کشاورزی افزایش می یابد.

سعیدی افزود: کشاورزان با ورود دانش به مزرعه ها هر سال تولیدات خود را افزایش داده به طوری که امروز کشاورز نمونه پسته عملکرد تولید خود را به بیش از 14 تن در هر هکتار و خرما را به بیش از 30 تن در هر هکتار رسانده که این امر نمایانگر جزئی از تلاشهای بی وقفه کشاورزان و هم کارکنان جهاد کشاورزی می باشد و با ورود دانش به مزرعه استعدادها و موقعیتهای چشمگیری را ایجاد کرده اند.

رئیس سازمان در ادامه از مدیرجدید شهرستان کرمان خواست متناسب با حالت آب وهوائی هر منطقه کشت محصولات با نیاز آبی کم وثروت آفرینی فراوان نظیر کشت سیر در شهداد، نعناع، ترخون و سایرگیاهان دارویی در گلباف و ... را در شهرستان کرمان توسعه و ترویج نماید تا تحولی عظیم در بخش کشاورزی شهرستان کرمان ایجاد شود.

ویادامه داد: شهرستان کرمان مستعد تولید محصول کلزا می باشد که باید به این امر توجه ویژه ای داشت و با توجه به اینکه استان کرمان مرکز صادر کننده محصولات گلخانه ای می باشد،کشتهای گلخانه ای در شهرستان کرمان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

سعیدی با اشاره به این نکته که با تغییر الگوی کشت محصولات کم آب و با ارزشی می توان تولید کرد، گفت: وظیفه ما این است که با تلاش و برنامه ریزی لازم دانش را در مزرعه وارد کرده و برای کشاورزان زحمت کش ثروت آفرینی کنیم.

سعیدی گفت: استان کرمان بویژه شهرستان کرمان از شهرستانهایی است که نظام نوین ترویج را به خوبی اجرا نموده که با ورود دانش به مزرعه و همچنین برگزاری کارگاههای متعدد آموزشی با همکاری مدیریت ترویج سازمان خدمات بسیار پر رنگ تر مشاهده شدند.

وی افزود: در بخش کشاورزی کار با یک موجود زنده است که دائما با تغییر اقلیم تحت تاثیر قرار می گیرد باید با ورود دانش به روز شده به مزرعه و آموزش مستمر و دائم شرایط را کنترل و تلاش کنیم با تلاش و پشتکار همه دست اندرکاران بخش کشاورزی محصولی با کیفیت و با درآمد زایی بالا تولید و در اختیار مردم قرار دهیم.

در پایان طی مراسمی از خدمات آقای مهندس بیژن افضلی تقدیر و آقای مهندس احمد مسعودی به عنوان مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان معرفی شد.

توسعه کشت گیاهان دارویی در ارزوئیه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات