طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیرویارویی مقامات آلمانی با بدافزارهای جاسوسی

رویارویی مقامات آلمانی با بدافزارهای جاسوسی

رویارویی مقامات آلمانی با بدافزارهای جاسوسی

متخصصان امنیت سایبری آلمان مدعی شده اند، ایمیل هایی آلوده، حاوی بدافزار جاسوسی، برای سیاستمداران و مقامات این کشور ارسال شده است.

سیاستمداران آلمانی, بدافزار, امنیت سایبری, رویارویی مقامات آلمانی بدافزارهای جاسوسی

سیاستمداران آلمانی, بدافزار, امنیت سایبری, کودتای ترکیه, زلزله ی ایتالیا
به نقل از خبرنگار دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس نقل از های منتشرشده، پرسنل دولت و سیاستمداران آلمان در ماه اوت گذشته، ایمیل هایی دریافت کردند که ظاهراً از سوی ناتو ارسال شده و حاوی اطلاعاتی در مورد زمین لرزه ی ایتالیا یا کودتای ترکیه بوده است.

تحلیل گران معتقدند دریافت کنندگان ایمیل های یادشده، با کلیک بر روی آن ها و باز شدن این ایمیل ها، ابزار جاسوسی قدرتمندی را بر روی سیستم های خود فعال می کردند. اطلاعاتی از تعداد سیستم های آلوده شده و انگیزه های احتمالی متهم اصلی _ یعنی روسیه_ از انجام این حمله ی گسترده، در دست نیست.

متخصصان امنیت سایبری آلمان مدعی شده اند، ایمیل هایی آلوده، حاوی بدافزار جاسوسی، برای سیاستمداران و مقامات این کشور ارسال شده است. تحلیلگران متهم اصلی حمله های یادشده را هکرهای روس می دانند.

گفتنی است؛ پارلمان آلمان در سال گذشته هم هدف حملات مشابه قرارگرفته بود؛ اما در نتیجه حمله اخیر دفتر احزاب سیاسی نیز، در ایالات متفاوت آلمان، به این بدافزار آلوده شده اند.

این حملات سایبری می تواند پیش لرزه های یک تهاجم بزرگ تر به دستگاه سیاسی آلمان باشد چرا که این کشور در سال 2017 انتخابات ملی خود را برگزار خواهد کرد.


اطلاعات ابزار جاسوسی آژانس امنیت ملی آمریکا به سرقت رفت
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات