طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اخبار اجتماعیزائران اربعین تا 15 صفر به سماح مراجعه کنند

زائران اربعین تا 15 صفر به سماح مراجعه کنند

مهلت ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماح

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه زائران برای کمپانی در مراسم اربعین حسینی می توانند تا ۱۵ ماه صفر به سامانه سماح مراجعه کنند، گفت: مردم ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند.


عتبات عالیات

خبرگزاری مهر: سعید اوحدی؛  رئیس سازمان حج و زیارت در مراسم اولین سالگرد شهید منا شهید ایمان مسیبی، گفت: فاجعه منا یکی از بی سابقه ترین فجایع در تاریخ اسلام بود که بهترین بندگان خدا در دعای عرفه، در بهترین حالات انسانی عازم دنیا آخرت شدند.

وی با اشاره به فاجعه منا با بیان اینکه در این فاجعه بی کفایتی و بی لیاقتی مجموعه آل سعود به جهانیان اثبات شد، افزود: در حادثه منا ۷ هزار حجاج از سراسر جهان به شهادت رسیدند که از این تعداد ۴۶۵ شهید ایرانی بودند.

رئیس سازمان حج و زیارت به بیانات مقام معظم رهبری درباره فاجعه منا اشاره کرد و ادامه داد: مقام معظم رهبری فاجعه منا را امتحان بزرگ و فاجعه‎ای مصیبت‎بار برای دنیا اسلام دانستند.

اوحدی فاجعه منا را حادثه ای تلخ برای دنیا اسلام دانست و بیان کرد: در حادثه منا بی کفایتی و بی لیاقتی آل سعود به جهانیان اثبات شد.

وی با بیان اینکه امسال شاهد بزرگداشت اولین سالگرد شهدای منا هستیم و بسیاری از شهدای ما در بدترین شرایط جان خود را از دست دادند، خاطرنشان کرد: تفکر انحرافی و افراطی وهابیت باعث شد این حادثه تلخ رقم بخورد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه امیدواریم خون پاک و مظلومیت این عزیزان موجب افشای هر چه بیشتر تفکر انحرافی وهابیت در جهان شود، اضافه کرد: امسال مردم کشور ما در مراسم حج کمپانی نکردند و تا زمانی که شاهد تغییر رفتار ناشایست آل سعود نباشیم اجازه حضور حاجیان در مراسم حج را نمی دهیم.

این مسؤول با بیان اینکه تاکنون بیش از ۲۰۰ هزار نفر در سامانه سماح برای حضور در مراسم اربعین حسینی ثبت نام کردند، یادآور شد: ثبت نام حدود ۳۰ هزار نفر از زائران قطعی شده است.

اوحدی در پایان با بیان اینکه زائران برای کمپانی در مراسم اربعین حسینی می توانند تا ۱۵ ماه صفر به سامانه سماح مراجعه کنند، گفت: مردم ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند.

لزوم مراجعه زائران اربعین به سامانه حج و زیارت از 15 مرداد
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات