طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیزمان شروع روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

زمان شروع روند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

گفتگوهای رسمی خروج از اتحادیه اروپا تا پایان سال 2016 شروع نخواهد شد | انگلیس

«بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که این کشور قصد دارد تا روند دو ساله خروج از اتحادیه اروپا (موسوم به برگزیت) را از اوایل سال آینده میلادی به مرحله اجرا در آورد.

خبرگزاری ایرنا: «بوریس جانسون» وزیر خارجه انگلیس اعلام کرد که این کشور قصد دارد تا روند دو ساله خروج از اتحادیه اروپا (موسوم به برگزیت) را از اوایل سال آینده میلادی به مرحله اجرا در آورد.

وی در حاشیه هفتاد و یکمین مجمع عمومی سازمان ملل در گفت و گو با شبکه خبری اسکای نیوز گفت : نامه تقاضای اجرای ماده 50 [پیمان لیسبون] در ماه های ابتدایی سال آینده (میلادی) ارائه خواهد شد و اطمینان دارم که در این نامه، برخی پارامتر های اجرای این روند را به طور کامل تشریح خواهیم کرد.

انگلیس بعد از فعال سازی ماده 50 پیمان لیسبون تنها دو سال زمان دارد تا با 27 عضو دیگر این اتحادیه برای تعیین چارچوب همکاری در زمینه تجارت و مهاجرت به توافق برسد.

جانسون روز پنجشنبه در همین رابطه تاکید کرد که نیازی نیست توافق روی ساز و کار همکاری در این زمینه تا دو سال به طول بینجامد و ممکن است خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در مدت زمانی کمتری نهایی و اجرا شود.

ترزا می نخست وزیر انگلیس هم پیش از این گفته بود که قصد ندارد تا روند دو ساله خروج از اتحادیه اروپا را تا پایان سال جاری میلادی شروع کند.

وی در اولین سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرده بود که برگزیت به معنای انزوای انگلیس نیست و این کشور به شرکای اروپایی خود پشت نخواهد کرد.

می بعد از کناره گیری «دیوید کامرون» نخست وزیر سابق انگلیس با رای اعضای حزب حاکم روی کار آمد و به سرعت وزارت موقت «برگزیت» را برای تسریع در روند اجرای این مهم تاسیس کرد.

شهروندان انگلیس در همه پرسی سوم تیر با 51.9 درصد رأی موافق در مقابل 48.1 درصد رأی مخالف به خروج از اتحادیه اروپا رأی داده بودند.

انگلیس روند خروج از اتحادیه اروپا را اوایل 2017 اغاز می کند
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات