طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیزندانی شدن 2 مظنون به ارتباط با مبلغ داعش در فرانسه

زندانی شدن 2 مظنون به ارتباط با مبلغ داعش در فرانسه

ترکیه ۲۰ مظنون همکاری با داعش را بازداشت کرد

دادگاه پاریس امروز از زندانی شدن دو فرد مظنون به ارتباط با مبلغ فرانسوی زبان داعش خبر داد.

فرانسه, دستگیر, داعش, زندانی مظنون ارتباط مبلغ داعش فرانسه

فرانسه, دستگیر, داعش

به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، دادگاه پاریس امروز چهارشنبه از زندانی شدن دو نفر در فرانسه به ظن ارتباط با «رشید قاسم» مبلغ «فرانسوی زبان و بسیار خطرناک» گروه تروریستی داعش خبر داد.


به نوشته روزنامه فرانسوی فیگارو به نقل از دادگاه پاریس، این دو مرد فرانسوی 30 و 39 ساله که جمعه گذشته در چارچوب تحقیقات درباره عزیمت رشید قاسم به منطقه ای در مرز عراق و سوریه طی ماه می 2015 در شهرهای ژورا و روآن بازداشت شده بودند، به اتهام مشارکت در توطئه ای مرتبط با یک گروه تروریستی زندانی شده اند.


اعضای تیم تحقیق فرانسه بر این باورند که این دو نفر از طریق نرم افزار ارتباطی تلگرام با رشید قاسم که مظنون به کنترل از راه دور حملات فرانسه از منطقه ای در مرز عراق و سوریه است، در ارتباط بوده اند.


طبق اعلام همین منبع، رشید قاسم به طور مستقیم یا غیرمستقیم با حمله 13 ژوئن منطقه ایولین در حومه پاریس که طی آن فردی به نام «لاروسی آبالا» یک افسر پلیس و همسرش را در منزلشان به قتل رساند و همچنین حمله 26 ژوئیه «سن اتین دوروری» که طی آن «عادل کرمیشه» و «عبدالمالک پتیت ژان» با حمله به کلیسایی یک کشیش را به قتل رساندند، در ارتباط بوده است.


وی همچنین مظنون به هدایت طرح حمله کماندوهای زن دستگیر شده طی هفته گذشته است که قصد انجام حمله تروریستی با خودروری مملو از سیلندر گاز مقابل کلیسای نوتردام پاریس طی روز 4 سپتامبر را داشتند.


ادامه دستگیر 8 نفر از مظنونان به ارتباط با حمله مرگبار نیس


یک منبع نزدیک به پرونده تحقیق درباره حمله مرگبار شهر نیس نیز امروز چهارشنبه از ادامه دستگیر 8 تن از مظنونان دستگیر شده به اتهام ارتباط با این حمله تروریستی در شب جشن ملی فرانسه خبر داد.


این منبع اعلام کرد: «ما همچنان در حال اجرای تحقیقات هستیم و در حال حاضر هیچ قطعیتی وجود ندارد و این 8 نفر که همگی تونسی هستند، همچنان در دستگیر به سر می برند و دستگیر آنها ممکن است تا عصر روز جمعه آینده به طول بینجامد.»


در جریان حمله تروریستی مرگبار شهر نیس در شب جشن ملی فرانسه که گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت، 86 نفر بر اثر حمله یک فرد تونسی الاصل به نام «محمد الحوائج بوهلال» با یک کامیون 16 تنی به سمت مردمی که برای کمپانی در جشن ملی فرانسه در بلوار «پرومناد دزآنگله» تجمع کرده بودند، جان خود را از دست دادند و بیش از 400 نفر نیز مجروح شدند که 38 نفر از قربانیان این حمله را اتباع خارجی 19 کشور متفاوت تشکیل می دادند.


دستگیر این افراد در حالیست که بنابر اعلام وزارت کشور فرانسه، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون 293 نفر در ارتباط با شبکه های تروریستی تکفیری در خاک این کشور بازداشت و دستگیر شده اند؛ چندین گروه تروریستی متلاشی شده و از وقوع چندین حمله پیشگیری به عمل آمده است.


فرانسه که همواره از حامیان تروریست های تکفیری بوده، هم اکنون با پدیده تروریسم تکفیری مواجه است و پدیده گسترش تمایل فرانسویان برای پیوستن به گروه های تکفیری طی ماه های گذشته به طور قابل توجهی افزایش داشته است و کشورهای غربی که خود تا پیش از این اقدام به تسلیح عناصر این گروه های تروریستی می کردند، هم اکنون از بیم بازگشت آن ها به کشورهای متبوع خود و انجام اقدامات تروریستی، تدابیر ویژه ای را برای ممانعت آنها از ورود به کشورهایشان اتخاذ کرده اند.


منبع: فارسحمله اعضای یک گروه وابسته به داعش به زندانی در جنوب فیلیپین
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات