طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیگام هایی کوچک به سوی اهداف بزرگ / زنگ مدرسه برای شکوفه ها به صدا در می آید

گام هایی کوچک به سوی اهداف بزرگ / زنگ مدرسه برای شکوفه ها به صدا در می آید

تعاونی های کشاورزی گامی به سوی اشتغال ارزان و سریع

مدارس کشور 31 شهریور امسال شاهد ورود قریب به یک میلیون و چهار صد هزار کلاس اولی به عرصه علم هستند.

جشن شکوفه ها, استخدام معلمان جدید, شرایط آموزشی کلاس اولی ها, زنگ مدرسه شکوفه صدا آید گام کوچک سوی اهداف

جشن شکوفه ها, استخدام معلمان جدید, شرایط آموزشی کلاس اولی ها, کلاس اولی ها, بازنشسته شدن نیروهای قدیمی آموزش و پرورش, تعداد دانش آموزان کلاس اول

به نقل از خبرنگار گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بهار علم با استشمام بوی مهر در مدارس شروع می شود، بهاری که با ورود پرشور و شوق شکوفه های عرصه تعلیم و تربیت جلوه می کند و مدرسه ها نظاره گر خنده ها و گریه های کودکانی هستند که پای به دنیایی جدید گذاشته اند.


بی شک این روز برای همه ما دربردارنده حسی نوستالژیک است؛ روزی که با گام های کوچک خود در مسیری پر فراز و نشیب و طولانی گام برداشتیم و آن روزها شوق بزرگ شدن و سواد آموزی بیش از هر رویدادی برایمان ارزشمند بود.


مدرسه برایمان با بوی مهر شروع شد و گرچه در ادامه مسیر بی مهری ها و سختی هایی وجود داشت اما شوق کسب علم، آنقدر ارزشمند هست که مسیر پرفراز و نشیبش را تحمل کرد.


میزبانی مدارس از یک میلیون و چهارصد هزار نوآموز


زنگ مدرسه این بار برای نوآموزان بیشتری به صدا در می آید و شاهد افزایش تعداد کلاس اولی ها در مدارس هستیم که این امر گواه جامعه بسیار جوان بوده و امید است که آموزش هایی صحیح و اصولی در جهت شکل گیری این جامعه به کار گرفته شود.


محمد دیمه ور معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری جشن شکوفه ها در ۳۱ شهریور ماه خبر داد و گفت: براساس پیش بینی های انجام شده، حدود یک میلیون و ۴۰۰ هزار کلاس اولی از امسال آغاز به تحصیل می کنند که این آمار نسبت به سال گذشته رشد داشته است.


وی با اشاره به اینکه سال گذشته یک میلیون و سیصد هزار دانش آموز در کلاس اول مشغول به تحصیل شدند، ادامه داد: امسال تمامی خانواده های دانش آموزان پایه اول ابتدایی تحت آموزش قرار می گیرند.


والدین کلاس اولی ها هم آموزش می بینند


معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: هفته سوم شهریور ماه دوره های آموزشی ویژه اولیا دانش آموزان برگزار می شود. همچنین بخشی از آموزش ها نیز از هفته دوم مهر در نظر گرفته شده است و حداقل شش ساعت در هفته باید در این کلاس های آموزشی کمپانی کنند.


در این راستا صادق صادقپور مدیر کل دفتر آموزش دبستانی بیان کرد: برای معاونان آموزش ابتدایی استان ها در این خصوص توصیه ها و پیشنهادات لازم ارائه شده است. از این گذشته، ارسال دستورالعمل آموزش والدین دانش آموزان کلاس اولی به استان ها انجام شده تا شرایط برای مشارکت آن ها افزایش یابد.


کلاس ها اولی ها به چه مدارسی رفتند؟


امسال فرآیند ثبت نام نوآموزان بدو ورود به دبستان از اول خردادماه شروع شد و تغییراتی نیز نسبت به سال گذشته داشت که شامل تحت پوشش قرار گرفتن نوآموزان پیش دبستانی در طرح سنجش است و که این مساله به روند اقدامات مداخله ای برای آنها در صورت وجود ناهنجاری کمک کننده است.


محمد حسن عظیم عراقی معاون تشخیص و جلوگیری سازمان آموزش وپرورش استثنایی در خصوص طرح سنجش و ارجاع نوآموزان تا روز 28 شهریورماه با بیان اینکه یک میلیون و 240 هزار نفر موفق به انجام سنجش شده اند، گفت: یک میلیون و 90 نفر به مدارس عادی ورود پیدا کرده و 143 دانش آموز مشکل بینایی، 97 نفر مشکل شنوایی، 3 هزار و 140 نفر کم توان ذهنی و 35 هزار دیر آموز شناسایی شده اند که به مدارس ویزه ارجاع داده می شوند البته دانش آموزان دیر آموز در مدارس عادی تحصیل می کنند.


ورود معلمانی تازه نفس در عرصه تعلیم و تربیت


همیشه مهم ترین دغدغه ای که خانواده ها برای فرزندانشان در مدرسه دارند، بهره مندی آنها از شرایط مناسب آموزشی و پرورشی است تا شاهد ثمره مناسب آن باشند که بی شک آموزش ها در دوره ابتدایی از اهمیت و حساسیت بالاتری برخوردار است چراکه بنیان آموزش برای دانش آموزان است و تاثیر بسزایی در شکوفایی استعدادها و حتی دوری از تحصیل دارد.


معاون آموزش ابتدایی پیرامون حالت آمادگی مدارس ابتدایی در سال تحصیلی جدید عنوان کرد: امسال شاهد ورود 13 هزار معلم به دوره ابتدایی هستیم.


وی اظهار داشت: این معلمان، فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان بوده هرچند با ورود نیروهای جدید به این مقطع روبرو هستیم و بخشی از کمبود نیروی ما جبران می شود، اما از آنجا که هر ساله علاوه بر رشد جمعیت دانش آموزان، شاهد بازنشسته شدن و خروج تعدادی از نیروها هستیم، نیاز به تزریق معلم داریم.


نقل از از آتوسا دولتیاری


ارتقای سلامت عمومی در جامعه از اهداف چهارمین مدرسه تابستانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات