طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللرشد اقتصاد دنیا کاهش می یابد | سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

رشد اقتصاد دنیا کاهش می یابد | سازمان همکاری و توسعه اقتصادی

کارآفرینی کلید رشد و توسعه اقتصادی

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی هشدار داده به علت اُفت سطح تبادلات تجاری، میزان رشد اقتصاد دنیا نیز کاهش می یابد.

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی, اقتصاد جهان, بین الملل, سازمان همکاری توسعه اقتصادی رشد اقتصاد دنیا یابد

سازمان همکاری و توسعه اقتصادی, اقتصاد جهان, بین الملل

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از رویترز؛ سازمان همکاری و توسعه اقتصادی هشدار داده رشد اقتصادی دنیا امسال به سطحی کاهش خواهد یافت که از زمان پایان بحران سال 2008 تکرار نشده است.


بر اساس نقل از منتشر شده از سوی سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، افت میزان رشد تجارت در سطح دنیا امسال باعث کاهش سرعت رشد اقتصاد جهانی خواهد شد. این سازمان پیش بینی کرده اقتصاد دنیا امسال تنها با رشدی 2.9 درصدی مواجه خواهد بود، رقمی کمتر از 3.0 درصد پیش بینی شده در ماه ژوئن و پایین ترین سطح رشد از زمان بحران اقتصادی سال 2008.


سازمان مذکور اعلام کرده بسیاری از خطوط تجاری جهانی که به رشد اقتصادی بین المللی کمک می کرده اند، در چین و سایر کشورهای آسیای شرقی واقع شده بودند و این کشورها به علت این که بر تولید و مصرف داخلی خود متمرکز شده اند سهمشان را در رشد جهانی کاهش داده اند.


کاترین مان، اقتصاددان ارشد سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، در این باره اظهار کرد: "اگر ما بتوانیم به سطح تجارت و تبادلات مالی دهه 2000 و 90 میلادی بازگردیم، می توانیم میزان نرخ بهره وری جهانی را به قبل از بحران 2008 برسانیم. میزان بهره وری در سطح دنیا از آخرین بحران اقتصادی به میزان نصف کاهش یافته است."


در همین حال بسیاری از شهروندان کشورهای اروپایی و آمریکا در اعتراض به قراردادهای تجاری جدید به تظاهرات پرداختند. دونالد ترامپ، کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، نیز وعده داده در صورت پیروزی، بسیاری از قراردادهای تجاری را لغو خواهد کرد.


سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نیز سطح رشد اقتصاد آمریکا را به شدت کاهش داده است. این سازمان میزان رشد آمریکا را 1.4 درصد برای امسال اعلام کرده است، رقمی که پیشتر 1.8 درصد پیش بینی شده بود. در سوی دیگر، با وجود برنامه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، میزان رشد اقتصاد این کشور از 1.7 درصد در ماه ژوئن به 1.8 درصد افزایش یافت.


گزارش بانک جهانی از رشد اقتصادی کشورها
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات