طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ساماندهی 3 هزار و 200 مدرسه برای سال تحصیلی جدید در اردبیل

ساماندهی 3 هزار و 200 مدرسه برای سال تحصیلی جدید در اردبیل

شروع بِه کار مدرسه 8 کلاسه روستای کمب دَر سال تحصیلی 95-96

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: ۱۲ هزار کلاس در قالب ۳۲۰۰ مدرسه در سطح استان اردبیل برای سالتحصیلی جدید ساماندهی شده است.


تحصیلی, جدید, اردبیل, سال

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ احمد ناصری افزود: پروژه مهر به منظور اجرای اقدامات لازم برای آغاز هر چه مناسب تر سالتحصیلی جدید در سراسر کشور تعریف شده و تمامی اقدامات و فعالیت ها حول محور این موضوع انجام می شود که کارگروه های مختلفی از جمله کارگروه تعمیر و تجهیز مدارس و کارگروه سازماندهی و ساماندهی نیروی انسانی در زیرمجموعه پروژه مهر تعریف شده است.

وی گفت: کارگروه تبلیغ و اطلاع رسانی، کارگروه نظارت و ارزیابی، کارگروه تأیید صلاحیت در راستای رصد تغییرات نیروی انسانی از جمله دیگر کارگروه هایی است که در قالب این پروژه تعریف شده و تمامی فعالیت ها در راستای توجه به سند تحول بنیادین آموزش و پروش و چشم انداز در نظر گرفته شده، به انجام می رسد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل افزود: در سالتحصیلی جدید 229 هزار و 946 دانش آموز در سراسر استان اردبیل در کلاس های درس حاضر می شوند که برای سالتحصیلی 96-95 ، حدود 12 هزار کلاس درس در قالب 3200 مدرسه در سطح استان اردبیل ساماندهی شده است.

ناصری تصریح کرد: از جمله اهداف تعریف شده برای پروژه مهر، آماده سازی مدارس برای سالتحصیلی جدید است که خوشبختانه این کار با سرعت مناسب در استان اردبیل به انجام رسید و یک میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار برای نوسازی تجهیزات فرسوده مدارس استان اردبیل اعتبار تعلق گرفت که تا به امروز 80 درصد آن تخصیص یافته است.

وی بیان کرد: امسال 32 مدرسه جدید که به تازگی با کمک اداره کل نوسازی و خیران استان اردبیل احداث شده اند در نواحی متفاوت استان اردبیل در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفت که این مدارس شامل 214 کلاس درس بوده و در کنار این موضوع نیز حدود 700 محوطه سازی و بهسازی مدارس قدیمی در استان اردبیل اجرا شده است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اردبیل با اشاره به اینکه در حال حاضر 14 مدرسه تک دانش آموز درسطح استان اردبیل وجود دارد، گفت: 19 منطقه آموزشی در استان اردبیل با بهره گیری از 19 هزار همکار فرهنگی متولی امر آموزش در استان اردبیل هستند که توزیع عادلانه تجهیزات آموزشی نیز به عنوان یکی دیگر از اهداف پروژه مهر مورد توجه قرار گرفته است.

شروعسال تحصیلی مدرسه علمیه خواهران بندرلنگه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات