طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللدرباره تغییر نظام سوریه، با عربستان اختلاف نظر داریم | سامح شکری

درباره تغییر نظام سوریه، با عربستان اختلاف نظر داریم | سامح شکری

رایزنی مستمر عربستان و روسیه جهت کاهش اختلافات درباره سوریه | جبیر

وزیر خارجه مصر گفت موضع ریاض درباره سوریه بر لزوم تغییر نظام حاکم متمرکز است، اما قاهره درباره بحران این کشور چنین رویکردی اتخاذ نکرده است.

آمریکا, بین الملل, رئیس جمهور, سامح شکری تغییر نظام سوریه عربستان اختلاف نظر

آمریکا, بین الملل, رئیس جمهور, عربستان, اختلاف نظر, سامح شکری, نظام سوریه, تغییر نظام, بشار اسد, وزیر خارجه, درگیری در سوریه, مصر

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری فرانسه، سامح شکری، وزیر خارجه مصر اعلام کرد قاهره و ریاض درباره حل مناقشه سوریه به ویژه در زمینه ضرروت تغییر نظام حاکم و رهبری این کشور اختلاف نظر دارند.


وی، که به نیویورک سفر کرده است، در مصاحبه با برخی رسانه ها اعلام کرد موضع عربستان درباره سوریه بر لزوم تغییر نظام حاکم و رهبری این کشور متمرکز است، اما مصر درباره بحران سوریه هرگز چنین رویکردی اتخاذ نکرده است.


وزیر خارجه مصر تصریح کرد قاهره بر این عقیده است تحولات در سوریه باید منجر به تشکیل حکومتی جدید مطابق با اراده و خواست همه احزاب و طرف های سوری شود.


شکری در پاسخ به این پرسش که اگر بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، از قدرت کنار برود ممکن است این کشور به سرنوشت عراق بعد از صدام و لیبی بعد از معمر قذافی دچار شود، گفت این مسئله به مردم سوریه ارتباط دارد و نباید این موضوع را در قالب یک فرد خاصی قرار دهیم و یا اینکه وقت را برای بررسی زمان پس از مناقشه سوریه تلف کنیم؛ بلکه در شرایط فعلی همه طرف ها باید تلاش های خود را برای رسیدن به توافق درباره ساختار نقشه خاص برای حل سیاسی بحران سوریه و چگونگی اجرایی کردن متمرکز کنند.


وی درپاسخ به این سئوال که آیا بر این عقیده است بعد از دستیابی به موفقیت در سوریه اوضاع در این کشور پیچیده تر خواهد شد؟ گفت: البته.


وزیر خارجه مصر افزود: بعد از توافق اخیر آمریکا و روسیه برای توقف درگیری ها در سوریه و برقراری آتش بس در این کشور، که مورد حمایت جامعه بین المللی قرار گرفت، یک امیدواری ایجاد شده بود؛ اما در ادامه اتفاقات مانند گسترش تروریسم، همکاری و ادغام تروریست ها با گروه های معارض سوریه، حملات نظامی به ارتش سوریه و نیز حمله هوایی به کاروان کمک های انسان در حلب رخ داد و همه مسایل توافق اخیر را تحت شعاع قرار داد و منجر به نقض آتش بس در سوریه شد.
به دائمی شدن آتش بس در سوریه امیدواریم | سامح شکری
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات