طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیجامعه ایرانی حساسیت دو بازی تیم ملی را درک کرده است | ساکت

جامعه ایرانی حساسیت دو بازی تیم ملی را درک کرده است | ساکت

باشکوه ترین آغاز بازی برای تیم ملی شاهد بودیم | ساکت

رئیس سازمان تیمهای ملی فوتبال ایران می گوید جامعه ایرانی نسبت به حساسیت دو بازی پیش روی تیم ملی در مهر اشراف کامل دارد.

بازی های مهرماه تیم ملی, رئیس سازمان تیم های ملی فوتبال, دیدارهای مهم تیم ملی فوتبال, ساکت جامعه ایرانی حساسیت بازی تیم ملی درک

بازی های مهرماه تیم ملی, رئیس سازمان تیم های ملی فوتبال, دیدارهای مهم تیم ملی فوتبال, اردوی ارمنستان, محمدرضا ساکت, تیم ملی فوتبال

به نقل ازگروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از فدراسیون فوتبال محمدرضا ساکت که به همراه تیم ملی در ارمنستان حاضر است با قدردانی از سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان اظهار کرد: خوشبختانه سفارت ایران در ارمنستان همکاری های لازم را با تیم ملی داشته است. هنگام ورود تیم ملی به ارمنستان نمایندگانی از سفارت در فرودگاه حضور پیدا کردند و آقای سجادی، سفیر ایران در ایروان نیز در تماسی تلفنی به کاروان ایران خیر مقدم گفت. همچنین تعدادی از مسوولان تیم ملی پنج شنبه شب در مراسم ویژه دعای کمیل مسجد کبود ایروان که با حضور پرشور مسلمانان ایران و تعدادی دیگر از کشورها برگزار شد کمپانی کردند.


وی افزود: در واقع این مراسم هر پنج شنبه در این مسجد قدیمی با قدمت 270 ساله و زیبا برگزار می شود و کانونی برای گردهمایی مسلمانان ارمنستان است. ضمن اینکه قرار است با همکاری دو دولت ایران و ارمنستان این مسجد به ثبت یونسکو برسد. همچنین در بخشی از این مراسم با توجه به هفته دفاع مقدس وابسته نظامی ایران سخنرانی کرد.


ساکت با اشاره به دیدارش با سفیر ایران اظهار کرد: در این جلسه بر روابط نزدیک ایران و ارمنستان تاکید شد و با توجه به تسهیل در رفت و آمد بین دو کشور و لغو روادید سفیر محترم ایران در ارمنستان ظرفیت های فراوان اجتماعی، فرهنگی و به ویژه ورزشی را مورد تاکید قرار دادند. سبعد دیداری با آقای دماوندی رییس انجمن دوستی ایران و ارمنستان و مسوول دفتر اننجمن در آذربایجان شرقی داشتیم که بر مشترکات موجود بین دو کشور تاکید شد و قرار شد ارتباطات گسترش پیدا کند.


او با اشاره به امکانات موجود در کمپ تیم ملی ارمنستان اظهار کرد: نکته قابل تامل در این سفر مشاهده کمپ و امکانات آکادمی فوتبال ایروان است که شرایط بسیار خوبی دارد. این کمپ مجهز به هشت زمین فوتبال است که شش زمین آن دارای چمن طبیعی و دو زمین آن دارای چمن مصنوعی است. در واقع بنده با مشاهده کیفیت زمین چمن طبیعی این کمپ شگفت زده شدم و نگه داری این زمین و کیفیت آن می تواند الگوی بسیار خوبی باشد. به اعتقاد من ارمنستان انتخاب بسیار خوبی برای اردوهای ورزشی است.


رئیس سازمان تیمهای ملی فوتبال با اشاره به دیدارهای پیش روی تیم ملی برابر ازبکستان و کره جنوبی اظهار کرد: جامعه ایرانی به قدر کافی هوشیار است که حساسیتهای این دو بازی را درک کرده و نسبت به آن اشراف داشته باشد. این دو دیدار در روند آتی و صعود ما بسیار تاثیرگذار است و باید این واقعیت را هم لحاظ کنیم که ازبکستان به علت حساسیت بازی پانزدهم مهر، چهار روز زودتر از لیگ ایران، لیگ خود را تعطیل کرد. با این وجود از حیث بازیکن و ظرفیت بالای کادر فنی، تیم ملی ایران تیم بسیار قدرتمندی است اما برای ایجاد هماهنگی میان بازیکنان، تیم ملی به چنین اردوهایی نیاز دارد.


ساکت افزود: البته به خاطر اینکه نمی توانیم بازیکنان لژیونرمان را در چنین اردوهایی به همراه داشته باشیم، نمی شود دست روی دست بگذاریم. سرمربی تیم ملی مسابقات داخلی و خارجی را به طور کامل زیر نظر دارد و حتما با تدبیر درستی که اندیشیده شده بازیکنان را به هماهنگی می رساند. نمی شود به خاطر اینکه در این مقطع لژیونرها را در اختیار نداریم، نیم دیگر تیم را رها کنیم. کادر فنی به گونه ای برنامه ریزی کرده که برنامه های تیم ملی بر روی روزهای فیفا متمرکز باشد و در این مقطع نیز جام حذفی برگزار می شود. باید در اینجا از مربیانی که پذیرفتند حتی بدون بازیکنان ملی پوششان در جام حذفی کمپانی کنند، تشکر کنم. سرمربی تیم ملی هم پس از بازی با قطر به بنده اعلام کرد که قدردان مربیان لیگ و رسانه هاست و آنها در این برد سهیم هستند.


وی با بیان اینکه در ادامه راه نیز همچنان به اتحاد و همبستگی ملی نیاز داریم، اظهار کرد: باید با دور کردن انرژی منفی و پردازشهای غیرسازنده با کمک مردم با فرهنگ ایران، رسانه ها، باشگاهها، مربیان و کانونهای هواداری به دنبال ممکن کردن، غیرممکن باشیم و این غیرممکن همان صعود پیاپی تیم ملی به جام جهانی است. ایران چنین ظرفیتی را دارد اما به شرطی که همبستگی ملی مان را در راستای ارتقای روحی و فکری تیم ملی حفظ کنیم.


ساکت افزود: فدراسیون فوتبال تلاش بسیار دارد که بتواند تدارک لازم را برای تیم ملی و دیگر تیمها فراهم کند و این نیازمند فراهم کردن امکانات سخت افزاری و نرم افزاری است. نخستین اقدام برای فراهم کردن اقدامات نرم افزاری همگرایی فنی بین تیمهای مختاف با تیم ملی بزرکسالان و هم اندیشی فنی بین مربیان تیمهای متفاوت زیر 14، زیر 16، زیر 19 سال، زیر23 سال و تیمهای بانوان است که مربیان این تیمها بعد از ارائه برنامه های خود نقطه نظرات سرمربی تیم ملی بزرگسالان را به منظور بهره وری بیشتر و تاثیرگذاری دریاففت می کنند. این همگرایی فنی در امتداد قادامات کمیته فنی و توسعه، کمیته جوانان و کمیته بانوان فدراسیون فوتبال خواهد بود.


وی با تبریک موفقیت تیم های نوجوانان و فوتسال اظهار کرد: کار انجام شده قابل تقدیر بود. اعتقاد داریم فوتسال خودش را تثبیت می کند و ما این کار را به خوبی در تیم فوتسال و فوتبال ساحلی می بینید. ما در این دو رشته داری یک مزیت بزرگ هستیم و در موضوع فوتسال کارهای زیادی مانده که باید انجام دهیم.


بازیکن تیم ملی عراق کینه ضد ایرانی خود را نشان داد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات