طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
ورزشیستاره پرسپولیس خلبان شد

ستاره پرسپولیس خلبان شد

فیلم گفتگو با بهنام طاهرزاده ستاره سوخته پرسپولیس

نخستین رقابت پرسپولیس و سپاهان به 45 سال قبل باز می گردد.


همایون بهزادی, سپاهان, پرسپولیس

کاپ: ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۰ این دو تیم برای نخستین بار در رقابتهای جام منطقه ای مقابل یکدیگر قرار گرفتند و پرسپولیس با دو گل کلانی و خوردبین موفق شد تیم سپاهان را در اصفهان شکست دهد. اما حاشیه های این بازی به نقل از مطبوعات وقت:

آلن راجرز سرمربی انگلیسی سرخپوشان صبح روز مسابقه را به بازدید از آثار تاریخی اصفهان اختصاص داد و همایون بهزادی کاپیتان پرسپولیس نیز راهنمای او در این تور اصفهان گردی بود! آنها در بازدید خود سری هم به منارجنبان اصفهان زدند. اما راجرز  ناگهان از نیمه راه این منار و چند پله مانده به بالای آن برگشت.

ترس راجرز از این بود که مبادا این منار شکسته شده و او به پایین سقوط کند! هر چه به او گفتند بابا این منار سال هاست که به همین شکل می جنبد، ولی راجرز قانع نشد و حاضر به رفتن به بالای آن نشد و مدام می گفت که من در هیچ کجای جهان چنین چیزی ندیده ام!

درآمد بلیت فروشی این بازی 17 هزار تومان بود که به سپاهان اختصاص داشت. سپاهانی در دو بازی قبلی مقابل پاس و استقلال به ترتیب 5 هزار و 10 هزار تومان درآمد کسب کرده بود. ضمن آنکه به جز 12 هزار نفری که بلیت خریده بودند، حدود 500 نفر تماشاگر نیز از پشت بام خانه های اطراف بازی را نگاه می کردند که بلیتی برای تماشای بازی نخریده بودند!

حدود هزار تماشاگر طرفدار پرسپولیس از تهران راهی اصفهان شده بودند تا بازی تیم محبوب شان را از نزدیک تماشا کنند. تعدادی از آن ها با هواپیما و تعدادی نیز با اتومبیل شخصی از تهران به اصفهان رفته بودند و تعدادی نیز با 4 اتوبوس دربست ساعت 4 بعدظهر پنج شنبه از تهران راه افتاده بودند. این گروه به خاطر مسدود بودن جاده به دلیل برف و یخبندان، مسیر 5 ساعته تهران- اصفهان را 17 ساعته طی کرده بودند!

همایون بهزادی کاپیتان پرسپولیس به هنگام سفر کاروان پرسپولیس از تهران به اصفهان هوس خلبانی به سرش زد. بهزادی که رفیق خلبان جت حامل پرسپولیسی ها بود، چند لحظه به جای رفیقش در صندلی خلبان نشست و وقتی فرمان هواپیما را بی اختیار پایین کشید، هواپیما دچار حرکت غیر منتظره ای شد که موجب نگرانی همه شد! با این حرکت بهزادی هم از ادامه خلبانی منصرف شد!

واکنش اسطوره پرسپولیس به غیبت فرهاد مجیدی و دایی در تیم ستاره ها
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات