طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیسدها برای ورود هواپیما به ایران شکسته شد

سدها برای ورود هواپیما به ایران شکسته شد

صف طولانی شرکت های هواپیمایی برای ورود به ایران | وب سایت سیتیام

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که مجوز جدید صادر شده از سوی خزانه داری آمریکا تمام سدهای موجود بر سر راه ورود هواپیماهای جدید به ایران را شکست اظهار کرد: با اجرایی شدن این توافق هواپیماهای جدید در پاییز امسال وارد ناوگان می شوند و تمام کمپانی های ایرانی می توانند مذاکرات خود را به شکل مستقیم با طرف های خارجی ادامه دهند.


ناوگان هوایی

خبرگزاری ایسنا: وزیر راه و شهرسازی با بیان این که مجوز جدید صادر شده از سوی خزانه داری آمریکا تمام سدهای موجود بر سر راه ورود هواپیماهای جدید به ایران را شکست اظهار کرد: با اجرایی شدن این توافق هواپیماهای جدید در پاییز امسال وارد ناوگان می شوند و تمام کمپانی های ایرانی می توانند مذاکرات خود را به شکل مستقیم با طرف های خارجی ادامه دهند.

عباس آخوندی درباره تعداد دقیق هواپیماهایی که در جریان مجوز جدید اوفک وارد ایران می شوند اظهار کرد: طبق توافق اولیه ای که با ایرباس داشته ایم از سال 2016 باید 8 فروند هواپیما به ایران تحویل می شد و مابقی در جریان توافقی 8 ساله وارد ناوگان می شدند. براین اساس ما امیدواریم تا پیش از پایان سال جاری میلادی اولین هواپیماها به ایران ایر تحویل شود.

او ادامه داد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از مسائل باقیمانده بر سر توافق ایران با ایرباس به پایان رسیده و می توان اظهار کرد تقریبا در تمام مباحث فنی جمع بندی های لازم صورت گرفته است. تنها برای برخی مسائل تجاری مذاکراتی باید انجام شود که با ورود نمایندگان ایرباس در این هفته و هفته آینده مسائل مربوط پیگیری می شود و امیدواریم به زودی کار در این حوزه به پایان برسد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که براساس مجوز جدید ورود هواپیماهای ایرباس و بویینگ به ایران بدون مشکل اجرایی خواهد شد، تاکید کرد: نه تنها این مجوز برای توافق های صورت گرفته میان ایران ایر و این کمپانی ها قابل اجراست که حتی در این راستا تمام کمپانی های هواپیمایی ایرانی مجوز آن را خواهند داشت که مذاکرات خود را نهایی کرده و برای ورود هواپیماهای جدید اقدام کنند.

آخوندی با اشاره به این که اجرای این توافق ها بعد از حدود 40 سال به ایران اجازه خرید مستقیم از بویینگ و ایرباس را می دهد اظهار کرد: این موضوع به معنای آن خواهد بود که ما می توانیم بعد از حدود 4 دهه بار دیگر سهم خود را از بازار جهانی بعد بگیریم. ایران ایر در سال 1345 بخشی از بازار جهانی را در اختیار داشت و الآن زمان آن رسیده که ما سهم خود را از بازار 400 میلیون نفری مسافران هوایی در منطقه بعد بگیریم.

وی با بیان این که بی تدبیری های 10 سال گذشته باعث شد ایران آسمان خود را به کشورهای خارجی واگذار کند عنوان کرد: حتما در فضای رقابتی موجود رقبای ما تمام تلاش خود را می کنند که این بازار از دست شان خارج نشود. از این رو در کنار مسائل تجاری و فنی یکی از دلایل طولانی شدن مذاکرات با کمپانی های تولیدکننده هواپیما سنگ اندازی رقبای منطقه یی ما بود.

آخوندی ادامه داد: در این موضوع لابی های اسراییلی به عنوان بزرگ ترین دشمن ما در منطقه نیز تلاش بسیاری کردند تا این توافقات اجرایی نشود اما خوشبختانه ما با پیگیری هایی که داشتیم توانستیم بسیاری از این سدها را بشکنیم و نسبت به ورود هواپیماهای جدید اقدام کنیم.

وزیر راه و شهرسازی هم چنین درباره آخرین خبرها از مذاکره ایران با کمپانی میتسوبیشی ژاپن برای خرید هواپیماهای جدید نیز گفت: یکی از ایرلاین های ایرانی مذاکرات خود را با این کمپانی ژاپنی شروع کرده که در این راستا قدم های مثبتی نیز برداشته شده است. با توجه به صدور مجوزهای لازم از سوی آمریکا به نظر می رسد ورود این هواپیماها به کشور نیز در صورت نهایی شدن مذاکرات با مشکل خاصی مواجه نشود.

او هم چنین درباره نرخ بلیت هواپیماهای جدید نیز اظهار کرد: خوشبختانه با اجرایی شدن سیاست رقابتی در بازار ایران ما می بینیم که در شرایط غیر پیک قیمت ها حتی از گذشته پایین تر هم خواهند بود. با ورود هواپیماهای جدید نیز کمپانی ها براساس همین فضای رقابتی عمل خواهند کرد که به نظر می رسد در آن حقوق مردم و مسافران به طور کامل اجرایی خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: سیاست اصلی ما بازبعد گیری سهم ایران از بازارهای جهانی است و ما چه در حوزه خرید هواپیماها و چه در سیاست های کلان این امر را پیگیری می کنیم و به محقق شدن آن بسیار امیدواریم.

حضور مقام های بوئینگ در ایران برای ادامه رایزنی جهت فروش هواپیما
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات