طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سرمایه گذاران افغانستانی برای دریافت زمین در چابهار محدودیت ندارند

سرمایه گذاران افغانستانی برای دریافت زمین در چابهار محدودیت ندارند

تخفیف 50 درصدی برای سرمایه گذاران افغانستانی در بندر چابهار

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: سرمایه گذاران و بازرگانان افغانستانی برای دریافت زمین در این بندر ترانزیتی، محدودیتی نخواهند داشت.

نمایشگاه بازرگانی, واگذاری زمین, سرمایه گذاری, سرمایه گذاران افغانستانی دریافت زمین چابهار محدودیت ندارند

نمایشگاه بازرگانی, واگذاری زمین, سرمایه گذاری, مدیرعامل چابهار, بندر آزاد چابهار

به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، «عبدالرحیم کردی» گفت: بازرگانان افغانستان در چابهار می توانند مالک زمین های خود باشند و از تسهیلات منطقه آزاد این بندر استفاده کنند.

ایران، هند و افغانستان، ابتدای امسال توافقنامه ای را برای توسعه بهره برداری از بندر ترانزیتی چابهار و ایجاد دالان ترانزیتی بین المللی با حضور سران این 3 کشور به امضا رساندند.

مدیر عامل منطقه آزاد چابهار گفت: در گذشته مشکلاتی برای روادید اقامت و تحصیل فرزندان بازرگانان افغانستان در مقاطع تحصیلی عالی وجود داشت که در حال حاضر تمامی این موانع و مشکلات از میان برداشته شده است.

وی افزود: تسهیلات تحصیل آن دسته از سرمایه گذاران افغانستان که در این بندر ترانزیتی فعالیت می کنند، فراهم شده و آنان با ادامه تحصیل در مقاطع عالی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ایران می توانند روادید اقامت دریافت کنند.

فرزندان سرمایه گذاران و بازرگانان افغانستانی که در چابهار مستقر می شوند، می توانند هم در دانشگاه ها و موسساتی که در این منطقه وجود دارد تحصیل کنند و هم با روادید تحصیلی در دانشگاه های سایر نقاط به تحصیلات خود ادامه دهند.

کردی افزود: در گذشته روادید 6 ماهه برای بازرگانان افغانستانی صادر می شد، اما این مدت به یک سال و سبعد به 2 سال برای آنان افزایش یافت تا با آسودگی خاطر بتوانند به فعالیت های بازرگانی در منطقه آزاد چابهار بپردازند.

کردی در مصاحبه با ایرنا گفت: امکان تحصیل از مقطع ابتدائی تا سطح عالی در خود منطقه آزاد چابهار نیز وجود دارد و دانشگاه های معتبر بین المللی در این منطقه شعبه دارند و فرزندان آنان می توانند در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازند.

مدیر عامل منطقه آزاد در سفر به کابل در غرفه «چابهار» نمایشگاه بازرگانی مشترک ایران - افغان که هفته گذشته در پایتخت افغانستان برگزار شد، حضور یافت و با شماری از بازرگانان افغان در باره امکانات و ظرفیت های بندر ترانزیتی چابهار و تسهیلات سرمایه گذاری در این منطقه آزاد گفت وگو کرد.

افغانستان در خشکی محصور شده و به دریا راه ندارد و با توجه به مشکلاتی که در مقاطع متفاوت برای این کشور در استفاده از بندر کراچی پاکستان به وجود می آید، بازرگانان افغان تمایل شدیدی به استفاده از بندر چابهار دارند.

مسئولان اتاق تجارت و صنایع افغانستان گفته اند که استفاده از بندر ترانزیتی چابهار علاوه بر اینکه این کشور را از وابستگی به بندر کراچی پاکستان رها خواهد کرد، حدود 800 کیلومتر از مسیر آنان را برای تجارت و انتقال کالاهای خود کوتاه تر می کند.

واگذاری زمین در منطقه ویژه اقتصادی سهلان به سرمایه گذاران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات