طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیسرمایه گذاری راه آهن در افق برنامه 8 ساله

سرمایه گذاری راه آهن در افق برنامه 8 ساله

برنامه بوش آلمان برای سرمایه گذاری گسترده در ایران

در برنامه ششم توسعه سه بند از طرف دولت در بخش حمل و نقل ریلی با پیروی از دو بند سیاست های کلی ابلاغی رهبری ارائه شده است.


اقتصاد ایران

خبرگزاری میزان: در برنامه ششم توسعه سه بند از طرف دولت در بخش حمل و نقل ریلی با پیروی از دو بند سیاست های کلی ابلاغی رهبری ارائه شده است.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل ونقل کمپانی راه آهن گفت: در برنامه هشت ساله راه آهن، افقی برای تعریف منابع مالی و نحوه اجرا از بودجه عمومی و یا سرمایه گذاری تعریف شده است.

 سعید رسولی با اشاره به لوایح دولت برای افزایش سهم حمل و نقل ریلی در برنامه ششم توسعه اظهار داشت: برنامه سرمایه گذاری های راه آهن به طور رسمی و حتی در سایت این کمپانی منتشر و همچنین پروژه های اولویت دار و بسته های حمایتی برای تمام مدل های سرمایه گذاری نیز اعلام و تعریف شده است.

معاون کمپانی راه آهن با اشاره نقش حمل ونقل ریلی در برنامه ششم با بیان اینکه «این برنامه همچنان در دست رسیدگی است» گفت: سیاست های کلی برنامه ششم مقام معظم رهبری شامل ۸۰ بند است که دو بند ۲۴ و ۲۵ مربوط به حمل و نقل ریلی و نشان دهنده توجه خاص رهبری به حمل و نقل ریلی با توجه به عدم اشاره و نبود حتی یک بند در مورد سایر شقوق حمل ونقل است.

رسولی خاطرنشان کرد: در برنامه ششم توسعه سه بند از طرف دولت در بخش حمل و نقل ریلی با پیروی از دو بند سیاست های کلی ابلاغی رهبری ارائه شده است و طبیعی است که برنامه ششم به عنوان سند پایین دستی حمل ونقل باید از این سیاست های کلی تبعیت کند.

معاون اقتصاد و برنامه ریزی کمپانی راه آهن با اشاره به اهمیت حمل ونقل ریلی در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در خلال رسیدگی در کمیسیون تخصصی نیز نمایندگان پیشنهادهایی برای پر بار کردن احکام در برنامه ششم برای توسعه حمل ونقل ریلی با توجه به تاکید رهبری در سیاست های کلی ارائه کرده اند که هم اکنون در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی مصوبات پیشنهادی خود برای ارائه به کمیسیون تلفیق هستند تا در نهایت علاوه بر اضافه شدن به لوایح پیشنهادی دولت در صحن علنی نیز مطرح شوند.

وی با اشاره به سه بند پیشنهادی دولت گفت: این سه بند شامل محاسبه مالیات بر ارزش افزوده برمبنای نرخ صفر، شمول تسهیلات سرمایه گذاری در حمل و نقل ریلی در نقاط محروم و ایجاد سازمان قطارهای حومه ای است؛ که در صورت موافقت مجلس با لایحه سرمایه گذاری در نقاط محروم این لایجه می تواند موجب گشایش هایی در راستای محرومیت زدایی شود.

رسولی با اشاره به اهمیت تشکیل سازمان قطارهای حومه ای نزد کمپانی راه آهن خاطرنشان کرد: تشکیل این سازمان علاوه بر بهبود حالت حمل و نقل و دسترسی بین شهرهای کوچک و بزرگ، موجب کاهش تصادفات جاده ای و استقرار مردم در شهرهای کوچک و جدید می شود با توجه به اینکه حمل ونقل؛ مشکل زیاد ساکنان شهرهای جدید است.

رسولی درصورت ایجاد سازمان قطارهای حومه ای و شبکه می توان شاهد مدیریتی بود که در تمام جهان در دست اجرا است و در نتیجه آن مردم در سهولت و سلامت کامل صبح ها به محل کارخود در شهرهای بزرگ و کلان شهرها می روند و بعد از انجام امور روزانه به محل زندگی خود باز می گردند.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل کمپانی راه آهن تاکید کرد در صورت تصویب این لوایح و اجرای آن شاهد ایجاد ظرفیت های جدیدی در حمل و نقل ریلی خواهیم بود.

فیلمی با سرمایه گذاری بازیکن سابق استقلال، دَر انتظار اکران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات