طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیاز سرگیری پروازهای بریتیش ایرویز به ایران

از سرگیری پروازهای بریتیش ایرویز به ایران

از سرگیری پروازهای مستقیم ایران و انگلیس | بریتیش ایرویز

رئیس هیئت مدیره بریتیش ایرویز با بیان اینکه تهران یکی از مهم ترین مقاصد هوایی منطقه خاورمیانه به شمار می رود اظهار کرد: بعد از حدود چهار سال ارزیابی های مجدد اقتصادی و اخبار خوش اقتصادی که از ایران به گوش می رسید ما را به تهران بازگرداند.


ناوگان هوایی

خبرگزاری ایسنا: رئیس هیئت مدیره بریتیش ایرویز با بیان اینکه تهران یکی از مهم ترین مقاصد هوایی منطقه خاورمیانه به شمار می رود اظهار کرد: بعد از حدود چهار سال ارزیابی های مجدد اقتصادی و اخبار خوش اقتصادی که از ایران به گوش می رسید ما را به تهران بازگرداند.

الکس کروز در نشستی با اشاره به اهمیت پروازهای مستقیم این کمپانی به تهران تأکید کرد: با توجه به آن که ایران از نظر موقعیت جغرافیایی در شرایط بسیار مطلوبی به سر می برد و امکان بالقوه قابل توجهی در سفر به دیگر کشورهای منطقه به وجود می آورد، پرواز مستقیم به این کشور برای کمپانی بریتیش ایرویز اهمیت بسیار زیادی دارد.

به گفته وی در حال حاضر و بعد از چهار سال توقف، این کمپانی انگلیسی شش پرواز در هفته با هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ به تهران برنامه ریزی کرده که امکان آن وجود دارد که در آینده نزدیک و با اضافه کردن پروازهای روز یکشنبه تمام روزهای هفته میان تهران و لندن پرواز مستقیم برقرار شود.

رئیس هیئت مدیره بریتیش ایرویز با بیان اینکه تصمیم چهارسال قبل این کمپانی برای توقف پروازها به ایران یک تصمیم اقتصادی بود اظهار کرد: ما در آن سال با توجه به بررسی دوباره شرایطمان تصمیم گرفتیم برخی از مقاصد را حذف کنیم که ایران یکی از آن ها بود، اما بعد از ارزیابی های مجددی که از ابتدای سال جاری داشتیم تصمیم بر آن شد که بار دیگر پرواز مستقیم به تهران را از سر بگیریم.

کروز ادامه داد: در سال جاری بریتیش ایرویز ۲۰ مقصد جدید هوایی را به برنامه خود اضافه کرده که ایران یکی از آن هاست. ما در حال حاضر با ۳۰۰ هواپیما به حدود ۲۰۰ مقصد هوایی پرواز می کنیم و در طول سال حدود ۴۳ میلیون مسافر را جابه جا می کنیم.

وی درباره چگونگی تصمیم این کمپانی برای بازگشت به آسمان ایران نیز گفت: می توان گفت که در این تصمیم بسیاری از متغیرها بار دیگر بررسی شدند. ما شرایط اقتصادی کشور میزبان را در رشد شاخص تولید ناخالص داخلی ( (GDP بررسی می کنیم و ایران با توجه به اقداماتی که در طول سال های گذشته داشته افق نسبتاً روشنی پیش پای ما قرار داد.

رئیس هیئت مدیره بریتیش ایرویز اضافه کرد: قطعاً امضای توافقنامه هسته ای نیز برای ما مهم بود، اما برای بازگشت به ایران متغیرهای بسیاری بررسی شدند تا سرانجام تصمیم گرفتیم که سفرهای خود را از سر بگیریم.

ایران از نظر شاخص رشد در صنعت هوانوردی موقعیت بسیار مطلوبی دارد که این در میان بسیاری از کشورهای منطقه وجود ندارد.

کروز در پاسخ به سوال ایسنا درباره امکان سرمایه گذاری کلان در ایران نیز گفت: در حال حاضر ما به دنبال آن هستیم که قدم های ابتدایی خود در بازار ایران را به شکلی محکم برداریم. از این رو فعلاً برنامه سفرهای هفتگی به ایران پیگیری می شود و در صورتی که بازار توان خود را نشان داد و شرایط بهتر شد می توان به دیگر گزینه ها نیز فکر کرد.

وی ادامه داد: دولت ایران برنامه ریزی های گسترده ای برای رشد صنعت هوانوردی خود داشته است. در طول روزهایی که ما در فرودگاه امام خمینی حضور داشتیم دیدیم که ساخت ترمینال های جدید در دستور کار قرار گرفته که با تکمیل آن ها می توان انتظار داشت ظرفیت ها به شکل گسترده ای افزایش یابد. از این رو فکر کردن به دیگر گزینه ها نیز در آینده می تواند در دستور کار قرار گیرد.

او در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره امکان برقراری پروازهای ارتباطی ـ کانکشن از ایران به دیگر مقاصد نیز اظهار کرد: در طول سال های گذشته کمپانی های هواپیمایی امارات، قطر و کمپانی هواپیمایی ترکیه اقدامات بسیار گسترده ای در حوزه پروازهای ارتباطی در ایران داشته اند. این را باید در نظر گرفت که این کمپانی ها با توجه به تعداد ناوگانی که در اختیار دارند باید نسبت به ارائه پروازهای گسترده اقدام کنند. ما نیز به این موضوع فکر می کنیم، اما در حال حاضر این موضوع در برنامه های کوتاه مدت قرار ندارد و شاید سال آینده بتوان به آن فکر کرد.

رئیس هیات مدیره بریتیش ایرویز در پاسخ به این سوال که آیا نبود چهارساله آن ها در بازار هوایی ایران به ضرر این کمپانی تمام شده نیز تأکید کرد: قطعاً ما در این سال ها فرصت های بالقوه ای را از دست داده ایم، اما اگر چهار سال قبل تصمیم برای توقف پروازها گرفته شد به علت مسائل اقتصادی بود و امروز نیز شرایط خود را در بازار ایران از این منظر بررسی می کنیم.

کروز با اشاره به ظرفیت بسیار بالای پروازهای تجاری و توریستی به ایران تأکید کرد: ما نام تهران را در مجله های هوایی خود ثبت کرده ایم تا به این ترتیب مجله ای که در مقابل چند میلیون نفر قرار می گیرد ایران را نیز به عنوان یک مقصد توریستی معرفی کند. امیدواریم که با این تبلیغات شرایط برای افزایش تعداد مسافرانی که به ایران سفر می کنند فراهم شود. البته ما در شروع کار قرار داریم و تنها ۲۲ روز از شروع دوباره پروازهای مستقیم به تهران می گذرد و ارزیابی های دقیق تر برای حضور در آینده صنعت هوانوردی ایران باید بعد از بررسی تمام این شرایط اتخاذ شود.

وی خاطرنشان کرد: بریتیش ایرویز برنامه های خود را بر اساس اهداف خود در نظر می گیرد و ما در این حوزه کاری با برنامه های رقبا نداریم. استقبال ابتدایی از پروازهای مستقیم به تهران بسیار مناسب بوده و با توجه به اینکه معتقدیم ایران حرکت خوبی به سمت توسعه شروع کرده علاقه داریم که در این مسیر سهمی داشته باشیم.

تعویق ازسرگیری پروازهای «بریتیش ایرویز» بِه ایران
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات