طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنری«سعید روستایی» از «سد معبر» حذف می شود؟

«سعید روستایی» از «سد معبر» حذف می شود؟

پایان «سد معبر» حامد بهداد / چه خبر از تولیدات سینمای ایران

برخی شنیده ها حاکی از آن است که فیلم نامه اولیه این فیلم به قلم سعید روستایی، تفاوت زیادی با نسخه نهایی آن دارد و به همین علت قرار است نام روستایی از تیتراژ آن حذف شود.


سد معبر, سعید روستایی

برخی شنیده ها حاکی از آن است که فیلم نامه اولیه این فیلم به قلم سعید روستایی، تفاوت زیادی با نسخه نهایی آن دارد و به همین علت قرار است نام روستایی از تیتراژ آن حذف شود.

فیلمبرداری «سد معبر» دومین ساخته محسن قرایی روز 15 شهریورماه به پایان رسیده و این روزها در مرحله تدوین است. برخی شنیده ها حاکی از آن است که فیلم نامه اولیه این فیلم به قلم سعید روستایی، تفاوت زیادی با نسخه نهایی آن دارد و به همین علت قرار است نام روستایی از تیتراژ آن حذف شود. بهمن کامیار این ماجرا را به طور کامل تکذیب می کند و از هماهنگی کامل با روستایی در تولید فیلم خبر می دهد.


فیلم برداری «سد معبر» به کارگردانی محسن قرایی، تهیه کنندگی بهمن کامیار و نویسندگی سعید روستایی اواسط تیر ماه شروع شد و 15 شهریورماه به پایان رسید. این فیلم که فضایی اجتماعی دارد داستان قاسم کارمند اداره سد معبر شهرداری را روایت می کند که در تلاش است حالت زندگی خود را بهبود ببخشد اما در این راه با نرگس همسرش اختلاف نظر دارد...

بر اساس برخی شنیده ها با توجه به این که گروه تولید، فیلم نامه را از سعید روستایی خریداری کرده، اجازه دست بردن در آن را نیز داشته و به همین علت تغییرات بسیاری در آن صورت گرفته که باعث شده نسخه نهایی با فیلم نامه اولیه تفاوت های بسیاری پیدا کند و به همین علت سعید روستایی خواستار حذف نامش از تیتراژ این فیلم شده است.

بهمن کامیار تهیه کننده این فیلم  در این باره می گوید: «این ماجرا را شدیدا تکذیب می کنم و نخستین باری است که چنین چیزی می شنوم، این شایعات از اساس منتفی است. فیلم نامه بر اساس آخرین بازنگری سعید روستایی ساخته شده و اگر تغییراتی هم بوده است با نظر خود او انجام شده، یعنی برخی دیالوگ ها در آخرین ورژنی که روستایی یک روز پیش از کلید خوردن به ما داده است بر اساس نظر نویسنده تغییراتی داشته و ما هم بر همین اساس فیلم را ساخته ایم.»

به گفته او، چون روستایی این روزها درگیر نگارش فیلم نامه خودش است سر صحنه این فیلم حضور نداشته، اما همه چیز با او هماهنگ بوده است: «ایشان نویسنده فیلم هستند و حتما نامشان در تیتراژ فیلم می آید و اصلا چنین چیزهایی در میان نیست.»

آن طور که این تهیه کننده توضیح می دهد قرار است نخستین رونمایی فیلم در جشنواره فیلم فجر اتفاق بیافتد. حامد بهداد، باران کوثری، نادر فلاح، نگار عابدی، بهرنگ علوی، اکبر رحمتی،  علیرضا کمالی، گیتی قاسمی، حسام محمودی، مرتضی آقا حسینی، عرفان ناصری، امیر سفیدی، بهرام سروری نژاد، علی میلانی، غلامعلی رضایی، فتح الله طاهری بازیگران این فیلم هستند.

فیلم روستایی که پشت سد در حال غرق شدن است
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات