طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازیسفر مجازی به مریخ با هولو لنز مایکروسافت

سفر مجازی به مریخ با هولو لنز مایکروسافت

تصاویر سفر مجازی بِه خانه خدا

سفر به مریخ حداقل 55 میلیون کیلومتر طول می کشد و اکنون ناسا قصد دارد این تجربه را در قالب یک آزمایش واقعیت مجازی امکان پذیر سازد.

سفر مجازی, مایکروسافت, مریخ, سفر مجازی مریخ هولو لنز مایکروسافت

سفر مجازی, مایکروسافت, مریخ, هولولنز
به نقل از گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجتمع بازدید مرکز فضایی کندی قرار است برنامه "مقصد: مریخ" را با استفاده از هدست "هولو لنز" مایکروسافت اجرا کند که میهمانان را در قالب یک تور به نقاط متفاوت مریخ می برد.

این تجربه توسط پروژه OnSight انجام می شود که یک ابزار نرم افزاری مشارکتی بین مایکروسافت و آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا است.

این پروژه ابتدا در ژانویه 2015 برای کاوش سه بعدی سیاره سرخ توسط دانشمندان اعلام شد که که با استفاده از هدست مایکروسافت امکان پذیر است. از این برنامه بعدها به عنوان پایه ای برای اپلیکیشن واقعیت مجازی مارس2030 برای پلت فرم مقوای گوگل (Google Cardboard)، هدست Gear VR سامسونگ و اوکیلوس ریفت استفاده شد.

برنامه "مقصد: مریخ" با استفاده از تصاویر و داده های ثبت شده توسط کاوشگر کنجکاوی، مناظر خود را ساخته و آن ها را در محل ایستادن کاربر قرار می دهد. بازدیدکنندگان مجازی سیاره مریخ توسط هولوگرامی از باز آلدرین، دومین نفری که به ماه پای گذاشت و اریسا هاینز، دانشمند مسئول هدایت کاوشگر کنجکاوی به نقاط اصلی و محل اکتشافات هدایت می شوند.

این برنامه تا اول ژانویه 2017 ادامه خواهد داشت و هزینه ورودی آن 50 دلار است.

منبع:ایسنا

بَرای سفر بِه مریخ ۲۶ ماه فرصت دارید!
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات