طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیسلول های بنیادی کلید معمای درمان نارسایی های قلب و کبد

سلول های بنیادی کلید معمای درمان نارسایی های قلب و کبد

درمان بیماران مبتلا به سرطان خون از طریق سلول های بنیادی خون ساز

با توجه به پژوهش های گسترده ای که در زمینه سلول های بنیادی صورت می گیرد، در آینده ای نزدیک درمان بسیاری از اختلالات بدن مثل نارسایی های قلب و کبد چندان دور از ذهن نیست.

نارسایی های قلب, نارسایی های کبدی, سلول های بنیادی, سلول بنیادی کلید معمای درمان نارسایی قلب کبد

نارسایی های قلب, نارسایی های کبدی, سلول های بنیادی, پیوند مغز استخوان, سلول درمانی, دانشگاه علوم پزشکی تهران

علی جعفریان رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: انجام پروسه های درمانی با استفاده از سلول های بنیادی در حال حاضر یک نظریه محسوب می شود اما کاربرد آن در آینده نزدیک دور از ذهن نیست.


وی در ادامه افزود: باید مطالعات در مورد سلول های بنیادی را به سمتی سوق دهیم که بتوانیم در نهایت نقص های موجود در درمان برخی بیماری ها را از طریق پیوند سلول هایی با ویژگی فراوان برطرف کنیم.


جعفریان اضافه کرد: در این راستا، ما به مرحله درمانی دست پیدا کرده ایم اما کماکان از درمان بیماری های چشم، قلب و کبد با این روش ها هنوز فاصله بسیاری داریم.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تاکید بر اینکه استفاده از این روش هنوز در تمام دنیا به عنوان یک درمان استاندارد و قابل قبول ارائه نشده است، عنوان کرد: سلول های بنیادین هنوز در بیشتر بیماری ها کاربرد درمانی ندارد و در زمینه نارسایی های قلبی و کبد هنوز به مطالعات بیشتری نیاز است.


وی با اشاره به کاربرد سلول درمانی در اختلالات عملکردی سلول یادآور شد: با توجه به تحقیقات آناتومیک انجام شده امروزه نارسایی های پیشرفته کبدی با سلول درمانی قابل درمان نبوده ولی انتظار می رود درمان افراد مبتلا به نارسایی های حاد کبدی در آینده کشف شود.


جعفریان تصریح کرد: مطالعات تحقیقاتی سلول درمانی در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی پیوند مغز استخوان، مرکز سلول های بنیادی و پوست، مرکز تحقیقات گوارش و مرکز پژوهش های غدد در حال اجرا است.


آینده "ام اس" روشن است / بیماری قرن که با سلول های بنیادی درمان می شود
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات