طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریسنگ مزار «ایرج افشار» مفقود شد

سنگ مزار «ایرج افشار» مفقود شد

سنگ قبر ایرج افشار مفقود شد!

بهرام افشار (فرزند استاد ایرج افشار) از مفقود شدن سنگ مزار آرامگاه پدرش خبر داد.

خبرگزاری ایلنا: بهرام افشار (فرزند استاد ایرج افشار) از مفقود شدن سنگ مزار آرامگاه پدرش خبر داد.

متن یادداشت گنجینه پژوهشی ایرج افشار به همراه تصویر های بهرام افشار (فرزند استاد افشار) در توضیح مفقود شدن سنگ مزار آرامگاه استاد ایرج افشار بدین شرح است:

با نهایت تأسف و در کمال ناباوری خبردار شدیم که به آرامگاه استاد ایرج افشار تعرض شده و سنگ مزار ایشان مفقود شده است.

مرحوم ایرج افشار قرار بود در مقبرۀ خانوادگی دفن شود اما عده ای از دوستان و دوستداران ایشان به خانواده مراجعه کردند و درخواست کردند تا ایشان بیرون از مقبره به خاک سپرده شود تا علاقه مندان هرگاه بخواهند بتوانند بر سر مزار ایشان حاضر شوند. با این درخواست موافقت شد. اما متأسفانه امروز ( دوم مهرماه ۱۳۹۵) که یکی از فرزندان آن مرحوم به مزار ایشان می رود در نهایت تأسف و در کمال ناباوری می بیند سنگ مزار آن مرحوم مفقود شده است. تصویر زیر همین امروز گرفته شده است.

اعلام می شود هرکس نشانی از سنگ مزار استاد ایرج افشار بدهد مبلغ قابل توجهی به او از طرف خانواده پرداخت خواهد شد.

لطفاً با دفتر گنجینه پژوهشی ایرج افشار در دایرةالمعارف بزرگ اسلامی تلفن02122283467 و یا بنیاد موقوفات دکتر محمود افشار 02122717119 تماس بگیرید.

ایرج افشار, سنگ مزار, بهرام افشار, سنگ مزار ایرج افشار مفقود

ایرج افشار, بهرام افشار, سنگ مزار


سید جواد میرهاشمی سازنده مستند «فرزانه فروتن ایران مدار ما٫ ایرج افشار» نیز در گفت وگو با خبرنگار ایلنا با ابراز تاسف درباره این اتفاق گفت: من هم از طرف پسرشان شنیدم که گویا سنگ مزار استاد ایرج افشار در حالی که کمتر از دو هفته به سالگرد تولدشان باقی مانده مفقود شده است.

بهرام افشار, سنگ مزار, ایرج افشار, سنگ مزار ایرج افشار مفقوداو اضافه کرد: احتمالا دیروز یا امروز صبح این اتفاق افتاده و پسر دکتر افشار در صفحه شخصی خود اعلام کرد یکی از دوستان استاد افشار که دو هفته پیش برای فاتحه خوانی بهشت زهرا بود سنگ قبر بر سر مزار وجود داشت و واقعا نمی دانم دلیل این اتفاق چه بوده است شاید خود سنگ ارزشی داشته و دزدیده شده است ولی اینکه یک سنگ قبر را هم در مزار مرده نمی بینند جای تاسف است.

فیلم تراشیدن سنگ مزار حبیب محبیان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات