طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیافزایش سهام بوئینگ به خاطر ایران

افزایش سهام بوئینگ به خاطر ایران

تهدید یِک ngo صهیونیستی بِه شکایت اَز بوئینگ به خاطر قرارداد با ایران

با اعلام خبر مجوز دولت امریکا برای فروش بوئینگ به ایران سهام این کمپانی در بازار وال استریت 2.2 درصد افزایش یافت.


بازار بورس

خبرآنلاین:  با اعلام خبر مجوز دولت امریکا برای فروش بوئینگ به ایران سهام این کمپانی در بازار وال استریت 2.2 درصد افزایش یافت.

کمپانی هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد، روز چهارشنبه مجوزی از دولت آمریکا دریافت کرده که به این کمپانی اجازه می دهد هواپیمای مسافربری به ایران بفروشد و این مجوز بخشی از ابهامات را رفع می کند.

رویترز نقل از داد، کمپانی هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد، بدین ترتیب، ممنوعیت چند دهه گذشته در مورد فروش هواپیماهای کمپانی بوئینگ و همچنین کمپانی ایرباس به ایران برداشته شده است.

این چراغ سبز دولت اوباما به این کمپانی هواپیماسازی آمریکایی اجازه می دهد تا قرارداد فروش بیش از 100 فروند هواپیمای مسافربری به ایران که موضوع آن به موجب یادداشت تفاهم امضا شده با کمپانی ایران ایر در ماه ژوئن مطرح شده بود را نهایی کند.

بوئینگ اعلام کرد: «ما این مجوز را دریافت کرده ایم و همچنان در حال مذاکره با ایران ایر بر مبنای یادداشت تفاهم قبلی هستیم... هرگونه موافقتنامه نهایی فروش باید منطبق بر مجوز صادر شده باشد.»

هوارد روبل، تحلیلگر بانک جفریز در این باره گفت: «این مجوز بخشی از ابهامات را رفع می کند.»

آخرین هواپیماهایی که کمپانی بوئینگ به ایران تحویل داده است، شامل جامبو جت های 747 است که در سال 1977 یعنی 2 سال قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به ایران تحویل داده شده است.

به دنبال انتشار این خبر، ارزش سهام کمپانی بوئینگ در بازار وال استریت، با 2.2 درشد رشد به 130.56 دلار رسید.

بوئینگ چگونه می تواند اَز توافق هسته ای ایران سود ببرد؟ | سیاتل تایمز
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات