طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیسهم رهن از هزینه خرید مسکن

سهم رهن از هزینه خرید مسکن

پرداخت تسهیلات 20 میلیونی مسکن روستایی / عارضه قلبی دلیل استعفای جلال پور

این روزها واسطه های ملکی برای ترغیب متقاضیان مسکن به نهایی کردن تصمیم خود برای خرید آپارتمان از یک فرمول مشوق استفاده می کنند.

روزنامه دنیای اقتصاد: این روزها واسطه های ملکی برای ترغیب متقاضیان مسکن به نهایی کردن تصمیم خود برای خرید آپارتمان از یک فرمول مشوق استفاده می کنند. در حالی که با افزایش نسبی حجم معاملات مسکن طی ماه های اخیر بازار خرید و فروش آپارتمان از وضعیت رکود عمیق دو سال گذشته خارج شده است واسطه های ملکی کماکان برای ترغیب متقاضیان به خرید مسکن و رونق بخشی به معاملات خرید ملک در تلاش هستند.

آگهی های فروش آپارتمان که این روزها از طرف مشاوران املاک و دلالان ملکی و بعضا برخی سازندگان یا مالکان آپارتمان های مسکونی در بازار مسکن منتشر می شود اغلب دربردارنده یک فرمول مشترک برای کمک به تامین هزینه خرید آپارتمان مورد نظر (شامل پول نقد + وام بانکی + رهن) برای متقاضیان است.

مشاوران املاک علاوه بر امکان استفاده از وام بانکی به متقاضیانی که قدرت خرید آنان کفاف تامین هزینه خرید آپارتمان مورد نظر را نمی دهد، توصیه می کنند حداقل برای یکسال و برای تکمیل قیمت خرید آپارتمان، واحد مذکور را با شرایط رهن کامل به بازار اجاره عرضه کنند. این توصیه هم اکنون به شکل یک روش زیاد برای تبلیغات ملکی و ترغیب متقاضیان کم پول به خرید آپارتمان تبدیل شده است. تا جایی که بعضا به گفته واسطه های ملکی تا یک چهارم هزینه خرید آپارتمان از این طریق تامین می شود.

به عنوان مثال، یکی از بنگاه های زنجیره ای واقع در غرب تهران، آپارتمان 51 مترمربعی در محدوده پونک را با شرایط پرداخت 110 میلیون تومان پول نقد به متقاضیان معرفی کرده است. مطابق با ادعای صورت گرفته در این آگهی مابقی قیمت این آپارتمان با دریافت 70 میلیون وام از طرف خریدار و همچنین رهن 50 میلیونی آن از طرف بنگاه، تامین خواهد شد. مشاور املاک دیگری در محدوده خیابان پیروزی به متقاضیان توصیه کرده است واحد نوساز 60 متری را می توانند با 132 میلیون تومان پول نقد خریداری کنند؛ این مشاور املاک به خریداران اعلام کرده که 40 میلیون تومان مابقی قیمت خرید این ملک از طریق رهن واحد در بازار اجاره تامین می شود.

بازار مسکن, بازار مسکن, بازار مسکن, سهم رهن هزینه خرید مسکن

بازار مسکن

پرداخت ۴ میلیارد ریال کمک هزینه خرید جهیزیه بِه نوعروسان
برچسب ها:
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات